КАФЕДРИ ІНСТИТУТУ
- Депозитарій інституту
- Репозиторій
- Вікіпедія
- Новини оголошення
- Дисципліни
- Академічна мобільність
- Академічна доброчесність
- Криміналістична тренінгова лабораторія
- Юридична клініка
- Навчально-наукова лабораторія юридичної інженерії
- Навчально-наукова лабораторія юридичного перекладу
- Науково-дослідний сектор українського конституціоналізму та захисту прав людини
- Неформальна освіта
- Філії інституту
НЕФОРМАЛЬНА ОСВІТА
ЗМІСТОВІ ОСОБЛИВОСТІ ПРОГРАМИ НЕФОРМАЛЬНОЇ ОСВІТИ "ЮРИДИЧНА ЖУРНАЛІСТИКА"
Метою програми неформальної освіти «Юридична журналістика» (далі - Програма) є сприяння комунікативній грамотності та обізнаності майбутніх юристів, забезпечення фахового висвітлення актуальних питань сьогодення, що пов'язані з різними галузями права, культурним, мистецьким, науковим життям інституту, університету та міста; побудова моделі ефективної взаємодії юристів та ЗМІ, знання та розуміння медіазаконодавства; навчання здобувачів вищої освіти запобігати небезпечним правовим ситуаціям; розуміння особливостей надання юридичної консультації перед публікацією суперечливих матеріалів; здобуття необхідних компетентностей, що допоможуть у подальшому будувати успішну кар’єру, пов’язану із стратегічними комунікаціями, політикою, медіа, рекламою та правом.
Основним завдання Програми є формування фахівця медіа-галузі з правових питань, здатного ефективно аналізувати, висвітлювати інформацію, забезпечувати належний, своєчасний та якісний інформаційний потік, пов’язаний з юридичною діяльністю та надавати консультації щодо питань порушення академічної доброчесності, індивідуальної траєкторії, положень Конституції України щодо прав та свобод людини та громадянина тощо.
Переваги Програми: Залучення до реалізації Програми партнерів –представників ЗМІ, прес-центрів судової влади, практиків-юристів та практиків-журналістів, представників відділів зв’язків із громадкістю, Громадської організації «Українська асоціація медіаюристів» тощо.
Здобувачі програми беруть участь як представники преси у різних популярних заходах міста та області та створюють власні проекти (блоги, ютуб-канали, телепередачі, глянцевий журнал "АкценТи" тощо).
БІЛЬШЕ НОВИН ПРО РОБОТУ ПРОГРАМИ НО "ЮРИДИЧНА ЖУРНАЛІСТИКА" НА ОФІЦІЙНІЙ СТОРІНЦІ У ФЕЙСБУК : https://www.facebook.com/groups/2771477336425624
Одним з перспективних напрямів розвитку національної правоохоронної системи є розбудова приватно-детективної сфери. Діяльність приватних детективів спрямована на забезпечення захисту прав та законних інтересів фізичних та юридичних осіб шляхом надання приватних детективних послу. Легалізація відповідної сфери правоохоронної та, водночас, підприємницької діяльності у перспективі відкриває значні потенційні можливості щодо надання приватних детективних послуг – це пошук, отримання, фіксація, аналіз та передача інформації про осіб, об'єкти і події, що здійснюються на підставах і в порядку, передбачених відповідним спеціальним законодавством.
Метою програми неформальної освіти «Приватна детективна діяльність» є сприяння формуванню компетентностей пов’язаних з організацією приватної детективної (розшукової) діяльності: ознайомлення з предметом, методами і тактикою здійснення окремих розшукових заходів у межах детективної (розшукової) діяльності; визначення способів отримання інформації та практична організація відповідних спеціальних заходів в сучасних умовах; ознайомлення з особливостями формування безпеки підприємства та підприємництва. Спеціальна увага приділятиметься розгляду дискусійних питань практичної реалізації превентивної політики в Україні.
Основним завдання Програми є формування фахівця у сфері приватно-детективної діяльності низки професійно-значущих компетентностей:
Переваги Програми. Залучення до реалізації Програми партнерів –представників правоохоронних органів (Державне бюро розслідувань, Національна поліція, Служба безпеки України, Державна фіскальна служба, Державна кримінально-виконавча служба України), адвокатів та представників Громадського об’єднання «Асоціація приватних детективів України».
Конфлікти є невід'ємною частиною життя людини та суспільства загалом. Основною вимогою дійсності є необхідність створення умов для вирішення правових конфліктів, захист законних прав та інтересів громадян. Міжнародний досвід свідчить, що запровадження альтернативних способів врегулювання спорів поряд із системою правосуддя є ефективним інструментом вирішення конфліктів. Найефективнішим альтернативним способом врегулювання спорів є медіація.
Мета програми неформальної освіти: формування у слухачів компетентностей ефективного вирішення правових конфліктів.
Основним завданням є освоєння теоретичних базисів сучасної конфліктології, усвідомлення психологічних аспектів конфліктів, ознайомлення із цінностями, принципами медіації, формування умінь і навичок аналізувати та сприяти вирішенню конфліктів, здійснювати оцінку конфліктної ситуації, створення конструктивної (ефективної) комунікації, пошуку альтернатив тощо.