КАФЕДРИ ІНСТИТУТУ
- Депозитарій інституту
- Репозиторій
- Вікіпедія
- Новини оголошення
- Дисципліни
- Академічна мобільність
- Академічна доброчесність
- Криміналістична тренінгова лабораторія
- Юридична клініка
- Навчально-наукова лабораторія юридичної інженерії
- Навчально-наукова лабораторія юридичного перекладу
- Науково-дослідний сектор українського конституціоналізму та захисту прав людини
- Неформальна освіта
- Філії інституту
ЮРИДИЧНА КЛІНІКА
Юридична клініка є структурним підрозділом навчально-наукового інституту права Національного університету водного господарства та природокористування і використовується як база для навчання та проведення практики студентів спеціальності 081 Право.
Юридична клініка ННІП здійснює надання первинної правничої допомоги та безоплатних юридичних консультацій з питань захисту прав і свобод людини з усіх галузей права відповідно до чинного законодавства України соціально вразливим верствам населення.
Місія клініки - сприяти практичному навчанню студентів-юристів, розвивати правову свідомість населення та забезпечувати доступ до правосуддя для соціально незахищених верств населення.
Послуги Юридичної клініки включають:
- безоплатне надання правничої допомоги громадянам;
- консультування з юридичних питань та складання документів;
- проведення правопросвітницьких заходів;
- організація тренінгів, майстер-класів та імітацій судових процесів для студентів;
- співпраця з державними установами, громадськими організаціями та освітніми закладами.
Метою діяльності клініки є виховання нового покоління юристів, формування у них усвідомлення важливої ролі правозахисника в суспільстві, розумінням соціальних проблем та бажанням забезпечити незахищеним громадянам доступ до безоплатної правничої допомоги та справедливого правосуддя. Якість таких послуг забезпечується завдяки допомозі та контролю з боку викладачів, а також відповідності стандартам асоціації юридичних клінік. Студенти в юридичній клініці мають можливість самостійно складати процесуальні документи, оцінювати зміст та хід розгляду і вирішення конкретної справи та обґрунтовувати свою позицію у ній.
Від моменту свого заснування намагається вийти за межі традиційних завдань і форм діяльності юридичної клініки. Саме тому структура нашої клініки включає декілька секторів: 1) адвокатської діяльності; 2) організації практичного навчання; 3) медіації; 4) правоосвітньої, правороз’яснювальної і науково-дослідної діяльності.
Зокрема, в юридичній клініці функціонує група адвокатів, до складу якої входять практикуючі адвокати та викладачі, а саме: Станіслав Ковалевич, Юрій Вовк, Юлія Щербяк, Дмитро Пуха, Олег Зражевський, Дмитро Ляшко, Віталій Пархоменко. Наші адвокати спільно з студентами готові до надання громадянам соціально вразливих верств населення суспільства безоплатних юридичних консультацій. Студенти-клініцисти беруть участь у прийомах громадян, підготовці певних юридичних документів на їхнє прохання, звісно під керівництвом досвідчених адвокатів.
Крім того, особливістю нашої юридичної клініки є наявність філії на базі Західного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги. Створення філії надає можливість нашим студентам практично перевірити свої знання працюючи з консультантами цього Центру. Крім того, створення цієї філії надало можливість залучення провідних фахівців Центру до покращення змісту освітнього процесу в нашому інституті, надання йому більшої практичності. Нарешті, як волонтери наші студенти беруть участь у різноманітних правоосвітніх заходах і правороз’яснювальній діяльності.
Кураторска група медіаторів діє у складі Тетяни Водоп'ян, професійного сертифікованого медіатора та Юлії Мельничук - медіатора. Процедура медіації поширена у більшості країн Європи, а також у США, адже надає можливість значно скоротити шлях (і витрати) до примирення сторін у різних юридичних колізіях – від трудових спорів до справ про адміністративні правопорушення та у кримінальних провадженнях. Нині підписано меморандум про співпрацю та взаємодію між Національним університетом водного господарства та природокористування (Україна) та Центром медіації Північної Кароліни (США). Очільник центру - Ф. Лейні, наш партнер, учасник наукових заходів Навчально-наукового інституту права НУВГП, дав згоду на участь у спільному проєкті, що спрямований на промоцію медіації як інституту позасудового врегулювання спорів, а також поширення знань про медіацію.
Студенти-клініцисти є активними учасниками різноманітних науково-практичних заходів, турнірів, семінарів, круглих столів, змагань тощо. Куратори юридичної клініки постійно проводять студентам пізнавальні лекції на актуальні теми, які стосуються законодавства України, змін в законодавстві, застосування різних норм права в різних сферах та інше.
Дуже вагомою та радісною подією для юридичної клініки, а також для НУВГП стало відібрання нашої команди на Студентські змагання з ефективного вирішення спорів 2020 за підтримки Національної асоціації медіаторів України та Координатора проектів ОБСЄ в Україні. Наша команда була представлена студентами-клініцистами 3 курсу – І. Віннічук, С. Лівчук та А. Лесько, які потрапили в 16-ку кращих з поміж 44-х команд. Підготовка до змагань відбувалась незважаючи на канікули. Колосальний та потужний вклад підготовки команди зробила Тетяна Водоп'ян.
Юридична клініка ННІП НУВГП – це платформа, яка допомагає майбутнім правникам оволодівати практичними знаннями, сприяє доступу до правосуддя для громадян і робить свій внесок у побудову правової держави.