СЕРВІС ЗАПОБІГАННЯ ПЛАГІАТУ ВИПУСКОВИХ КВАЛІФІКАЦІЙНИХ РОБІТ

Латинська фраза "Ignorantia non est argumentum" означає, що незнання закону не є аргументом. Якщо Ви нічого не знаєте про плагіат та про те, як уникнути цього, не дивуйтеся, коли Вас схоплять і покарають. Після того як комісія перевіряє роботу на плагіат, санкції проти порушників можуть відрізнятись від догани до виключення з вузу.

Що краще: перефразувати чи цитувати?

Рішення буде залежати від тексту, з яким ви працюєте. Якщо ваше завдання полягає в тому, щоб забезпечити літературний аналіз твору прози або поезії, - ви можете використовувати більше цитат, оскільки вам не потрібен інший спосіб його проаналізувати та довести свої думки, не звертаючись до оригінальних джерел.

Розумне цитування є життєво важливою річчю.

Цитувати

Вам краще надавати лише прямі посилання - коригувати їх відповідно до вашого контексту, додати пояснення, погодитись або не погодитися з ними, згадати ім'я автора. Все, що залишилося без коментарів, буде набагато більше оцінено вашими педагогами.

При цитуванні переконайтеся, що ви вставили лапки та правильно вказали джерело.

Рекомендації щодо цитування та способи не плагіату:

 • подвійні лапки використовуються при застосуванні коротких цитувань прямої прози; цитати вставляються всередині самого тексту;
 • довга цитата (довжина до 40 слів) повинна бути поставлена ​​у блок-форму без лапок;
 • поезія до 3 рядків повинна бути включена у речення з подвійними лапками;
 • Поезія, що містить більше трьох рядків, повинна бути поміщена в блок-форму без лапок. Віддайте перевагу короткій частині поезії замість довгої;
 • вкажіть ім'я автора перед, або після цитування;
 • вкажіть оригінальні джерела та включити їх у список довідників.

Перефразування

Ви, швидше за все, знатимете, що надання власної думки власними словами, не віднесення оригінального автора, також вважається плагіатом. Ось чому вам потрібно правильно посилатися на оригінальне джерело, яке ви вирішили використовувати, коли ви перефразовуєте.

Загальні фактори знань (термінологія, дати, особистості, події) не потребують котирування, оскільки неможливо визначити, хто з перших представив їх, тому ви не повинні цитувати їх взагалі. Що стосується методів, підходів, класифікацій тощо, назву автора (якщо він / він відомий і ви наводите оригінальне джерело) є обов'язковим.

Рекомендації щодо перефразування:

 • після прочитання спробуйте точно зрозуміти його сенс або перечитати його, поки ви не зможете сформулювати його своїми словами, не дивлячись на текст;
 • не копіювати! Дайте більше свободи своїй думці;
 • робити нотатки, вам буде легше писати на їх основі;
 • використовувати синоніми Так, нелегко знайти синонім наукового терміна, який використовує автор, але ви завжди можете перейти на описовий метод написання: додайте пояснення до цих умов;
 • змінити структуру оригінального вихідного тексту (поділіть його на додаткові речення, розширюйте фрази, уточнюйте їх), а потім змінюйте слова, використані автором, але не забувайте прив'язувати джерело, яке ви перефразовали.

При використанні матеріалів - посилання на сайт  обов'язкове

Політика конфіденційності

Технічна підтримка сайту

Повідомити про корупцію

Image

Україна, 33028, м. Рівне, вул. Соборна 11, тел. (0362) 63-32-09

mail@nuwm.edu.ua

Наші координати

Image

При використанні матеріалів - посилання на сайт  обов'язкове

Всі права захищені законодавством України

Технічна підтримка сайту

Україна, 33028, м. Рівне, вул. Соборна 11,

тел. (0362) 63-32-09

mail@nuwm.edu.ua

Наші координати

2023 Національний університет водного господарства та природокористування