ЛАБОРАТОРІЯ УПРАВЛІННЯ ЗЕМЕЛЬНИМИ РЕСУРСАМИ ТА ГЕОІНФОРМАТИКИ

Ім'я, Прізвище Посада Email
Віктор Мошинський д. с.-г. н., професор, ректор НУВГП v.s.moshynskyi@nuwm.edu.ua

Заступник керівника

Ім'я, Прізвище Посада Email
Василь Корбутяк         к.т.н., доцент кафедри землеустрою, кадастру, моніторингу земель та геоінформатики                            v.m.korbutiak@nuwm.edu.ua

Лабораторія створена згідно генеральної угоди про співробітництво між Державним комітетом по земельних ресурсах України та Рівненським державним технічним університетом (НУВГП).

Напрями наукових досліджень:

• Експериментальні та теоретичні дослідження процесів, що відбуваються в земельних ресурсах.
  • Дослідження забруднення земельних ресурсів промисловими і побутовими відходами.
  • Вивчення проблем моніторингу земель і розробка наукових методів та інформаційних технологій моніторингу.
  • Розробка рекомендацій з питань охорони земель.
  • Розробка наукових методів і моделей ефективного управління земельними ресурсами.
  • Розробка систем підтримки управлінських рішень, інформаційно-консультаційних, інформаційно-експертних, геоінформаційних та ін. моделей і систем за потребами ефективного використання земельних ресурсів.
  • Прогнозування стану та продуктивності земель.
  • Моніторинг, оцінка, прогнозування та управління станом меліоративних земель.
  • Дослідження,   які   сприятимуть   створенню   автоматизованої   кадастро-реєстраційної системи.
  • Проблеми створення геоінформаційних систем.
  • Розробка нових та удосконалення існуючих методів моніторингу земель на меліоративних системах великих господарських комплексах, в зонах житлового та рекреаційного призначення.
  • Дослідження геодинамічних процесів та врахування їх при оцінці земель.
  • Розробка питань та удосконалення методики комплексної оцінки території населених пунктів.

Основні напрями діяльності:

• виконання замовлення Держкомзему з питань створення кадастро-реєстраційної системи;
  • виконання замовлень ліцензованих установ та підприємств, надання науково-технічної допомоги з питань розпаювання та інвентаризації земель, їх грошової оцінки , підготовки технічної документації для видачі державних актів на право постійного користування та приватної власності на землю;
  • організації семінарів, конференцій, нарад;
  • організації навчання працівників виробничих організацій та установ в межах інституту післядипломної освіти та факультету підвищення кваліфікації;
  • залучення аспірантів та студентів до виконання наукових та вишукувальних робіт;
  • використання результатів досліджень в навчальному процесі;
  • видання монографій, посібників, методичних вказівок.