На кафедрі геології та гідрології відбувся семінар "Роль геологів, географів та підприємців в промисловому освоєнні покладів бурштину на Поліссі".
Мета заходу – уточнення задач з підготовки кадрів і наукових досліджень для геологічного вивчення та дослідного видобутку бурштину на Поліссі в сучасному правовому полі України.
Як розповів в.о. завідувача кафедри Віктор Мельничук, в семінарі взяли участь стейкхолдери, які займаються геологічним вивченням бурштиноносних надр Полісся, промисловою розробкою покладів бурштину та інших корисних копалин, викладачі та студенти університету. Серед запрошених гостей були присутні керівники групи компаній Amber Galbin, Комунального підприємства «Волиньприродресурс» Волинської обласної ради, ТОВ «Західкапіталінвест».
Так, із доповідями виступили директор ТОВ «Західкапіталінвест» М.О. Столярець, керівник групи компаній Amber Galbin П.Б Бондар., директор КП «Волиньприродресурс» А.А. Капустюк, в.о. завідувача кафедри геології та гідрології В.Г. Мельничук, ст. викладач цієї ж кафедри М.В. Криницька, здобувачі вищої освіти. Доповіді стосувалися стандартів сучасного надрокористування визначених новим законом про врегулювання видобутку бурштину в Україні, регіональних потреб в підготовці фахівців-геологів та змісту їхньої освіти, особливостей геологічної будови бурштиноносних надр Рівненської та Волинської областей, оцінки впливу бурштинових промислів на довкілля, біржового котирування поліського бурштину на міжнародних ринках, залучення випускників і вчених НУВГП до досліджень і розробки бурштиноносних надр Полісся.
Підсумком заходу стало розширення співпраці між зацікавленими особами та університетом в контексті специфіки підготовки кадрів відповідно до умов сьогодення для промислового освоєння покладів бурштину на Поліссі. Також було уточнено теми бакалаврських і магістерських кваліфікаційних робіт для випускників кафедри в 2023 -2024 н.р., зокрема, внесено зміни в структуру і зміст освітньо-професійних програм «Геологія», «Гідрологія» та «Конструктивна географія, управління водними та мінеральними ресурсами». А саме: поповнено перелік вибіркових освітніх компонентів навчальними дисциплінами «Оцінка впливу на довкілля обʼєктів надро- і водокористування» і «Геологічне право». А ще студенти-випускники кафедри отримали чудову нагоду поспілкуватися вживу із потенційними роботодавцями та задати свої запитання безпосередньо до їх керівників.
Наталія ПАРХОМЧУК,
відділ зв’язків із громадськістю
Читайте нас також у соціальних мережах:
Схожі новини за тематикою
-
«Технології захисту навколишнього середовища»
На базі НУВГП відбулась підсумкова конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових...
-
Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Туризм»
24 березня 2021 року відбувся фінальний етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт...
-
Ґрунтовий марафон «100 миль+»
7 серпня 2021 року відбувся дев’ятий Ґрунтовий марафон «100 миль+», який являє собою маршрут...
-
День Гідності та Свободи
Шановна університетська спільното! 21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. Саме цього...
-
Енергоефективність закритих зрошувальних систем України
Хочемо поділитися з вами ще одним вагомим результатом наукової діяльності наших науковців – видано монографію...