Викладачі та студенти НУВГП під час війни здобувають нові компетентності

У період війни гостро стоїть питання якісної та сучасної освіти. В березні-квітні 2022 року у зв’язку із військової агресією проти України Лабораторія ГІС та ДЗЗ від НЦ «МАН України», що має статус Академії Copernicus, організувала цикл вебінарів на тему «Моніторинг наслідків війни в Україні за допомогою супутникових знімків».

До даного курсу долучились доценти кафедри геології та гідрології д.т.н. Ігор Гопчак, к.геогр.н. Тетяна Басюк; старший викладач кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Маргарита Яковишина та студент І курсу спеціальності «Туризм» Роман Болотюк.

Отримані знання будуть використані в освітньому процесі під час оновлення практичних занять з низки навчальних дисциплін для здобувачів вищої освіти за спеціальностями 103 «Науки про Землю», 106 «Географія», 242 «Туризм» та при підготовці наукових студентських робіт.

Під час вебінарів були розглянуті 7 тем:

Тема № 1. Моніторинг наслідків деградації міських пейзажів у м. Охтирка Сумської області.

Тема № 2. Моніторинг світлового забруднення території України.

Тема № 3. Моніторинг поточного стану міського ландшафту передмістя столиці.

Тема № 4. Розлив річки Ірпінь з використанням Google Earth Engine.

Тема № 5. Дослідження пожеж в Чорнобильській зоні.

Тема № 6. Моніторинг стану культурних об’єктів на період війни.

Тема № 7. Моніторинг техногенного забруднення повітря.

Після лекцій, якими супроводжувався кожний вебінар, усі учасники виконували індивідуальні завдання, вдосконалюючи таким чином свої компетенції в галузі природничих наук, інформаційно-телекомунікаційну, інноваційно-дослідницьку та екологічну компетентності. В результаті проходження курсу «Моніторинг наслідків війни в Україні за допомогою супутникових знімків» учасники отримали сертифікати, які засвідчили його успішне завершення.

Лабораторія ГІС та ДЗЗ від НЦ «МАН України» запрошує молодь долучитись до Всеукраїнського конкурсу «Save Спадок», мета якого - збір та аналіз фактів злочинів проти культурної спадщини нашої країни. Найкращі проєкти проходять в очний етап, де старшокласники та студенти мають можливість працювати з супутниковими знімками надвисокої роздільної здатності (до 30 см), що отримані за грантом компанії «Sinergise».

Реєстрація до участі у конкурсі триватиме до кінця травня

Майбутнє за якісною та сучасною освітою!

Тетяна БАСЮК,
кафедра геології та гідрології

Читайте нас також у соціальних мережах:

Схожі новини за тематикою