Всеукраїнський круглий стіл Фізична терапія

Всеукраїнський круглий стіл завідувачів кафедр зі спеціальності 227.1 «Фізична терапія», присвячений питанням клінічної освіти фізичного терапевта, був проведений 16-17 листопада 2023 р. в м. Львові.

До участі в круглому столі був запрошений доктор медичних наук, професор Григус І.М. Даний захід відбувся у рамках проєкту «Покращення реабілітаційних послуг у системах охорони здоров’я», що фінансується агентством США з міжнародного розвитку USAID та імплементується міжнародною неурядовою організацією «Моментум Вілс фор Хьюменіті».

Зокрема Грінберг Марша (Senior Technical Lead Momentum Wheels for Humanity, World Rehabilitation Alliance Representative, Workforce Work Stream) зробила вступну доповідь на тему: «Роль клінічної освіти в програмах фізичної терапії рівня магістра».

Лазарєва О.Б. (завідувачка кафедри фізичної терапії та ерготерапії Національного університету фізичного виховання і спорту України, Національний консультант з освіти проєкту «Покращення реабілітаційних послуг у системах охорони здоров’я») детально представила «Клінічний компонент освіти фізичного терапевта».

Мруга М.Р. (державний експерт з вищої освіти та освіти дорослих Директорату фахової передвищої, вищої освіти Міністерства освіти і науки України) обговорила «Ландшафт освіти фізичного терапевта в Україні».

Карпов О.А. (президент української студентської асоціації фізичної терапії, експерт Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти) представив «Аналіз системи підготовки фізичного терапевта в Україні».

Цікаві дебати розгорнулися після доповіді Олійник Л.В. (генеральний директор державного некомерційного підприємства «Центр тестування» при Міністерстві охорони здоров’я України) «Результати апробації інтегрованого тестового іспиту Крок 2 для магістрів спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія» як компоненту ЄДКІ у 2023 році».

Було багато інших цікавих доповідей, робота малими групами, обговорення наступних кроків в покращенні освіти фізичного терапевта в Україні.

Модератором заходу був Романишин М.Я. (керівник координаторів клінічної освіти в Україні проєкту «Покращення реабілітаційних послуг у системах охорони здоров’я»).

Два дні були насиченими, направленими на підвищення якості освіти майбутніх фізичних терапевтів, захід пройшов на високому професійному рівні.

Ігор ГРИГУС,
ННІОЗ

Читайте нас також у соціальних мережах:

Схожі новини за тематикою