В рамках Програми Європейського Союзу Erasmus+ вже рік в НУВГП реалізується проєкт AFISHE «Розвиток освіти в галузі аквакультури та рибальства для Зеленого курсу у Вірменії та Україні: від освіти до екології». Тривалість проєкту – три роки.
Як розповіла координатор проєкту від університету професор кафедри водних біоресурсів Юлія Гроховська, мета проєкту – зменшення негативного впливу аквакультури та рибальства на довкілля у Вірменії та Україні шляхом розробки та розвитку новітніх підходів до підготовки здобувачів магістерського рівня. Партнери програми – Вірменський національний аграрний університет (Республіка Вірменія), Національна академія наук Республіки Вірменія (Республіка Вірменія), Словацький сільськогосподарський університет у м. Нітра (Словацька Республіка), Сумський національний аграрний університет (Україна), Університет Дубровника (Республіка Хорватія), Університет Порту (Португальська Республіка).
Основними напрямами діяльності проєкту є розробка та організація програм навчання з усіма допоміжними матеріалами, створення лабораторій, проведення тренінгів викладацького та допоміжного персоналу університетів. Тренінги для викладачів відбудуться в університетах Європейського Союзу в 2024 році.
Проєкт AFISHE створить мережу між Вірменією, Україною та країнами-партнерами ЄС у сферах аквакультури та рибальства. Вона слугуватиме платформою для реалізації спільної освітньої та дослідницької діяльності з метою просування найкращих екологічних підходів та заходів у цих сферах відповідно до цілей сталого розвитку ООН та Зеленого курсу ЄС.
Проєкт триватиме 3 роки. Впродовж року відбувалися організаційні події, онлайн-зустрічі та обговорення виконаних робіт і планів на майбутнє. Зокрема, у червні в Словацькому аграрному університеті в місті Нітра відбулася друга офіційна міжнародна зустріч проєкту, на якій були присутня делегація від НУВГП (https://www.afishe.eu/third-project-meeting-slovak-university-of-agriculture-nitra/). Є напрацювання робочої групи НУВГП щодо створення сучасної лабораторії інтегрованої мультитрофічної аквакультури в університеті, закуплено частину обладнання, оновлено освітньо-професійну програму підготовки магістрів і розроблені шаблони навчально-методичних видань згідно до вимог бізнесу та новітніх європейських стандартів. Навчальні матеріали, які заплановано створити/оновити в рамках виконання проєкту AFISHE: силабуси українською та англійською мовою, опис дисципліни (укр., англ.), методичні вказівки до виконання практичних (чи лабораторних) робіт, конспекти лекцій (у вигляді методичного видання), тестові завдання поточного контролю знань з навчальної дисципліни (за двома змістовими модулями).
Наталія ПАРХОМЧУК,
відділ зв’язків із громадськістю
Читайте нас також у соціальних мережах:
Схожі новини за тематикою
-
«Технології захисту навколишнього середовища»
На базі НУВГП відбулась підсумкова конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових...
-
Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Туризм»
24 березня 2021 року відбувся фінальний етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт...
-
Ґрунтовий марафон «100 миль+»
7 серпня 2021 року відбувся дев’ятий Ґрунтовий марафон «100 миль+», який являє собою маршрут...
-
День Гідності та Свободи
Шановна університетська спільното! 21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. Саме цього...
-
Енергоефективність закритих зрошувальних систем України
Хочемо поділитися з вами ще одним вагомим результатом наукової діяльності наших науковців – видано монографію...