Традиційно після другого курсу студенти спеціальності 201 «Агрономія» впродовж шести тижнів проходять навчальну практику з ґрунтознавства та землеробства.
Особливість цієї практики полягає в тому, що вона є зональною, тобто у студентів є унікальна можливість ознайомитись з умовами та факторами ґрунтоутворення, особливостями вирощування сільськогосподарських рослин в різних ґрунтово-кліматичних зонах оскільки об’єкти, на яких проводиться польова частина практики, розташовані в зоні Полісся, Лісостепу, Сухого Степу.
Швидко пролетіли перші три тижні практики, розпочавшись в с. Залізний Порт Херсонської області на базі практик та відпочинку “Водник”, а далі на різноманітних локаціях в Рівненській області. Перед очима промайнули темно-каштанові ґрунти Сухого Степу, чорноземи опідзолені, чорноземи вилугувані, сірі лісові ґрунти Лісостепу, дерново-підзолисті ґрунти Полісся, а ще галогенні ґрунти, заплавні, торфові.
Кожен зі студентів мав можливість набути практичні навички у виборі місця і способу закладки ґрунтових розрізів; навчитися проводити опис і діагностику ґрунтів за морфологічними ознаками, вести польовий журнал; опановувати методику відбору зразків ґрунту за генетичними горизонтами для подальшого проведення лабораторних аналізів.
Третій тиждень - лабораторний практикум: підготовка відібраних зразків ґрунту до аналізу; підбір методик; приготування реактивів; визначення водно-фізичних показників, вмісту гумусу, кислотності, суми обмінних основ та ін.
Попереду ще три тижні. Далі буде.
Алла Кучерова,
кафедри агрохімії, ґрунтознавства та землеробства
Читайте нас також:
-
«Технології захисту навколишнього середовища»
На базі НУВГП відбулась підсумкова конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових...
-
Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Туризм»
24 березня 2021 року відбувся фінальний етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт...
-
Ґрунтовий марафон «100 миль+»
7 серпня 2021 року відбувся дев’ятий Ґрунтовий марафон «100 миль+», який являє собою маршрут...
-
День Гідності та Свободи
Шановна університетська спільното! 21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. Саме цього...
-
Енергоефективність закритих зрошувальних систем України
Хочемо поділитися з вами ще одним вагомим результатом наукової діяльності наших науковців – видано монографію...