Технологічна практика: підсумки та враження 

З 27 січня по 14 лютого 2025 року студенти групи ЦТ-31 (ОП «Цифрові технології дистанційної освіти») ННІ кібернетики, інформаційних технологій та інженерії проходили технологічну практику на різних підприємствах, де виконували завдання, пов’язані з інформаційними технологіями та технічним обслуговуванням комп’ютерного обладнання. Здобувачі вищої освіти мали можливість обрати місце проходження практики. Таких підприємств було сім.

Хочемо поділитися думками і враженнями про проходження практики.

Командитне товариство «Рівне-ПАС» (Ілюкова Софія)

Практика на підприємстві «Рівне-ПАС" надала цінний досвід у сфері діагностики, обслуговування та оптимізації комп’ютерної техніки. Було освоєно методи перевірки апаратних компонентів, усунення несправностей, оновлення драйверів та налаштування операційної системи. Окрему увагу приділено роботі з альтернативними ОС, зокрема Linux. Виконані роботи сприяли покращенню стабільності, безпеці та продуктивності комп’ютерів.

ТОВ «Комп’ютерна Академія ШАГ Рівне Професіонал» (Опанасюк Ольга)

Практика передбачала розробку веб-застосунку для управління петиціями із застосуванням ASP.NET Core, React, Redux, TypeScript та JWT Authentication. Було реалізовано серверну частину з API для роботи з петиціями та клієнтську частину, що забезпечує зручний інтерфейс користувача. Завдяки цьому вдосконалено навички програмування, тестування та роботи з сучасними веб-технологіями.

Комунальний заклад «Регіональний інформаційно-комп'ютерний центр» РОР (Панасюк Михайло)

Під час проходження практики було набуто важливих навичок у сфері ремонту, налаштування та оптимізації комп’ютерного обладнання. Вивчено принципи роботи з комплектуючими: демонтаж, очищення та тестування системних блоків, усунення технічних несправностей, оновлення драйверів і програмного забезпечення. Також було проведено ознайомлення з мережевими технологіями, налаштуванням маршрутизаторів і контролем безпеки інформаційного середовища. Додатково виконувалися роботи з діагностики та усунення збоїв у роботі периферійних пристроїв.

ТОВ «КОПІ ПРІНТ СІСТЕМ» (Бабенко Вікторія)

Під час практики було здобуто цінний досвід у сфері діагностики, технічного обслуговування та налаштування принтерів і БФП. Основна увага приділялася очищенню внутрішніх механізмів, заміні та заправці картриджів, а також оновленню мікропрограмного забезпечення пристроїв (HP, Canon, Epson). Отримані навички дозволять ефективно підтримувати роботу друкарської техніки, підвищуючи її продуктивність і якість друку.

Філія АТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» «Рівненська регіональна дирекція» (Дітківський Микола, Зіліцький Вадим)

Під час проходження практики студенти здобули практичний досвід у сфері технічного обслуговування та ремонту комп’ютерної техніки. Основна увага приділялася розбору, очищенню та діагностиці системних блоків і ноутбуків, а також виявленню та усуненню несправностей комплектуючих. Окрім цього, було виконано роботи з налаштування мережевого обладнання, зокрема підключення та прокладання кабелів, конфігурація підключень і тестування мережевих з’єднань. Студенти ознайомилися з основними принципами організації ІТ-інфраструктури підприємства та методами забезпечення її стабільної роботи.

Захист практики

Набуті знання і досвід студенти групи ЦТ-31 підсумували під час захисту технологічної практики 14 лютого. Захист проходив як звітування перед комісією, де студенти представили свої напрацювання у форматі презентацій, відповіли на запитання викладачів і поділилися враженнями від практики. Особливу увагу було приділено реальним кейсам, з якими довелося працювати під час стажування, зокрема діагностику, обслуговування та налаштування комп’ютерної та друкарської техніки, роботу з програмним забезпеченням, мережевим обладнанням та безпекою даних, тощо.

Висновки

Проходження технологічної практики на різних підприємствах дозволило студентам групи ЦТ-31 отримати цінний досвід для майбутньої професійної діяльності, який стане основою для подальшого професійного розвитку та становлення здобувача вищої освіти.

Щиро дякуємо керівникам підприємств:

  • Різанович Оксані Олександрівні (ТОВ «КОМП'ЮТЕРНА АКАДЕМІЯ ШАГ РІВНЕ ПРОФЕСІОНАЛ»);
  • ФОП Пігаль Анні Олександрівні;
  • Якобчуку Олександру Леонідовичу (Комунальний заклад «Регіональний інформаційно-комп'ютерний центр» РОР);
  • Сисюку Миколі Володимировичу (Командитне товариство «РІВНЕ-ПАС»);
  • Хомі Людмилі Романівні (Філія АТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» «Рівненська регіональна дирекція»);
  • Клюсі Андрію Петровичу (ТОВ «КОПІ ПРІНТ СІСТЕМ»);
  • Шматову Михайлу Миколайовичу (ПП «КОМТЕХСЕРВІС»).

Окрема подяка Юзик Ользі Протасіївні, керівнику технологічної практики д.пед.н., проф., за підтримку, професійні поради та сприяння в набутті практичних навичок.

Дякуємо також Мартинюку Петру Миколайовичу, д. техн. н., проф., директору ННІ кібернетики, інформаційних технологій та інженерії; Грицюку Петру Михайловичу, д. екон. н., проф., зав. кафедри комп'ютерних технологій та економічної кібернетики Національного університету водного господарства та природокористування за проходження технологічної практики на підприємствах Рівненщини.

Дякуємо за можливість здобути цінний досвід, розширити професійні знання та застосувати їх на практиці!

Вікторія БАБЕНКО та Софія ІЛЮКОВА,
студентки групи ЦТ-31


Читайте нас також у соціальних мережах:

Схожі новини за тематикою

При використанні матеріалів - посилання на сайт  обов'язкове

Політика конфіденційності

Технічна підтримка сайту

Повідомити про корупцію

Image

Україна, 33028, м. Рівне, вул. Соборна 11, mail@nuwm.edu.ua

Контакти

Наші координати

Скринька довіри

Image

При використанні матеріалів - посилання на сайт  обов'язкове

Всі права захищені законодавством України

Технічна підтримка сайту

Україна, 33028, м. Рівне, вул. Соборна 11,

mail@nuwm.edu.ua

Контакти

Наші координати

2025 Національний університет водного господарства та природокористування