Рівне стало першим і єдиним в Україні, де буде впроваджена стратегія декарбонізації. Тепер наше місто одне з 52 пілотних міст Європи, що впроваджує Проєкт «Створення концепції NetZero для міста Рівне», який фінансується Європейським Союзом. Як досягти вуглецевої нейтральності в місті Рівне до 2050 року та яка від того користь містянам, з’ясовують науковці, практики та владці.
Тренінг для відповідальних за енергозбереження у муніципальних будівлях «Енергоефективність та концепція NetZero» організував Департамент економічного розвитку Рівненської міської ради спільно з Національним університетом водного господарства. Навчання муніципальних енергоменеджерів триватиме впродовж 18-28 грудня на базі Центру енергоефективності НУВГП.
Проблема економії енергоносіїв для громади Рівного не нова. Вже є позитивні приклади енергоощадності та мінімізації вуглецевих викидів. Так, в ЗОШ №26 впровадили енергоефективні технології і скоротили викиди СО2 на 236 тон, а витрати енергоносіїв – на 30 тисяч євро щорічно.
Позитивний приклад вирішено масштабувати. Саме тому всіх енергоменеджерів навчатимуть простих секретів, як зменшити споживання енергоносіїв та досягти максимальної кліматичної нейтральності. Також в рамках Проєкту «Створення концепції NetZero для міста Рівне», заплановано дооснащення муніципальних закладів новим обладнанням для автоматизованого моніторингу. Як у майбутньому ефективно з ним працювати та як мінімізувати вуглецеві викиди нині навчають першу групу – фахівців, які курують питання енергозбереження в школах міста.
Кожен учасник цього тренінгу на своєму робочому місці відповідає за енергоощадність та щодня моніторить енергоспоживання в закладі. Ці показники, тобто зведену інформацію із усіх об'єктів муніципальної сфери, подають в систему "Енергобаланс". Щоправда цей масив даних настільки громіздкий, що розібратися в ньому можуть лише вузькопрофільні спеціалісти. Саме тому за допомогою пілотного Проєкту NetZero Cities фахівці хочуть організувати всі дані в єдину керовану онлайн-систему. Вона буде регулярно оновлюватися і стане доступною усім рівнянам. Тобто мешканці багатоквартирних будинків бачитимуть скільки переплачують з власних гаманців за енергоносії та скільки заощаджують сусіди, які подбали про енергоефективність.
Загалом, впроваджуючи Стратегію Проєкту NetZero, Рівне має до 2050 року досягти кліматичної нейтральності («нульових» викидів СО2). Якщо в мирний час, курс на декарбонізацію вважався Євроінтеграційним вектором, то в умовах війни – це питання ще й нашої енергетичної безпеки.
Відділ зв'язків з громадськістю
Читайте нас також у соціальних мережах:
Схожі новини за тематикою
-
«Технології захисту навколишнього середовища»
На базі НУВГП відбулась підсумкова конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових...
-
Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Туризм»
24 березня 2021 року відбувся фінальний етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт...
-
Ґрунтовий марафон «100 миль+»
7 серпня 2021 року відбувся дев’ятий Ґрунтовий марафон «100 миль+», який являє собою маршрут...
-
День Гідності та Свободи
Шановна університетська спільното! 21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. Саме цього...
-
Енергоефективність закритих зрошувальних систем України
Хочемо поділитися з вами ще одним вагомим результатом наукової діяльності наших науковців – видано монографію...