24.04.24 р. під час виробничої практики під керівництвом старшого викладача кафедри геології та гідрології Столярця М.О. відбулася екскурсія здобувачів вищої освіти за спеціальностями «Науки про Землю» і «Географія» до Музею коштовного та декоративного каміння.
Цей геологічний музей є Державною установою, підпорядкованою Міністерству фінансів України. Створений постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 1996 року у смт Хорошів Житомирської області. Містить зібрання унікальних мінералів та гірських порід з камерних пегматитів Житомирщини.
Студенти ознайомилися з унікальними музейними колекціями коштовних мінералів: кварців, топазів, берилів, смарагдів, що видобуваються із підземних камерних пегматитів Хорошівського родовища. Розглянули детальну геологічну будову родовища, яке досліджено бурінням кількох тисяч свердловин до глибини 70 м тисяч і розробляється численними шахтами і штреками.
Головний зберігач музею Власюк Людмила Леонідівна продемонструвала унікальні взірці видобутих з родовища коштовних каменів. Розповіла про їхні гемологічні властивості, високу вартість, практичне застосування не тільки як еквівалента грошей, але і рідкісне природнє утворення, що має художньо-естетичне та ювелірне значення. Глибоке враження справили барвистість, оптична глибина, неповторність та цінність побачених коштовностей. Разом з тим, студенти отримали можливість брати окремі коштовності до своїх рук, ідентифікувати їх органо-лептичними методами, застосовуючи набуті в університеті знання з мінералогії, петрографії та гемології на практиці. Консультативну допомогу в цьому тренінгу надавав їм професор Мельничук В.Г.
Працівники музею зазначили, що з початком війни у 2022 році найцінніше коштовне каміння було передано на сховок в надійні укриття. Однак і ті коштовні експонати, що наразі розміщені в численних залах музею, є національним надбанням України та відомі далеко за її межами, про що свідчать записи в Книзі відгуків відвідувачів музею з багатьох країн Світу.
Екскурсію забезпечували стейкхолдери групи компаній «Амбер-Гальбин».
Віктор МЕЛЬНИЧУК,
кафедра геології та гідрології
Читайте нас також у соціальних мережах:
Схожі новини за тематикою
-
«Технології захисту навколишнього середовища»
На базі НУВГП відбулась підсумкова конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових...
-
Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Туризм»
24 березня 2021 року відбувся фінальний етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт...
-
Ґрунтовий марафон «100 миль+»
7 серпня 2021 року відбувся дев’ятий Ґрунтовий марафон «100 миль+», який являє собою маршрут...
-
День Гідності та Свободи
Шановна університетська спільното! 21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. Саме цього...
-
Енергоефективність закритих зрошувальних систем України
Хочемо поділитися з вами ще одним вагомим результатом наукової діяльності наших науковців – видано монографію...