В Open Office відбувся круглий стіл «Управління даними сільськогосподарських підприємств України».
У заході взяли участь Віктор Мошинський, в.о. ректора, Ральф Шлаудерер, професор Університету прикладних наук Вайенштефан–Тріздорф (Німеччина), Сергій Гемберг, заступник голови Рівненської ОДА, представники Інституту сільського господарства Західного Полісся НААН України, університетів-партнерів міжнародного проєкту Ukrainian Farm Management Data, керівники, агрономи, менеджери аграрних підприємств Рівненщини.
Предметом жвавого обговорення учасниками круглого столу стали дані довідника, випущеного у рамках реалізації проєкту UFMD (Ukrainian Farm Management Data), «Управління даними сільськогосподарських підприємств України». До складу співавторів видання, окрім науковців університетів-партнерів, увійшли і наші науковці: Алла Кучерова, старший викладач кафедри агрохімії, ґрунтознавства та землеробства, і Олександр Лесняк, доцент кафедри економіки підприємства та міжнародного бізнесу.
У довіднику представлені перші зібрані дані і розраховані маржинальні прибутки сільськогосподарських підприємств, які займаються рослинництвом та тваринництвом в різних природно-кліматичних зонах України. Маржинальні прибутки формують центральну базу даних для планування та розуміння можливостей виробництва сільськогосподарських підприємств. Включаючи свої постійні та загальновиробничі витрати, підприємці могли б визначити повні витрати, рентабельність та довгострокову ефективність виробничих факторів за різними культурами. Окрім того, аналіз даних показників доходів та витрат сприятиме розвитку АПК регіону та України в цілому.
До слова, метою реалізації міжнародного проєкту Ukrainian Farm Management Data, фінансованого Федеральним міністерством продовольства і сільського господарства Німеччини, було також підвищити рівень практично-орієнтованого навчання в університетах з метою покращення рівня працевлаштування випускників шляхом формування їх кращого розуміння виробничих процесів та принципів управління фермерськими підприємствами.
Професор Ральф Шлаудерер поділився досвідом та особливостями збору даних в Німеччині, презентував довідник з даними с/г підприємств Німеччини, а також запропонував свої напрямки щодо подальшого розвитку проєкту в Україні. Зі своїми презентаціями виступили учасники проєкту Алла Кучерова та Олександр Лесняк.
Під час обговорення учасниками круглого столу було озвучено майбутні та перспективні напрямки розвитку проєкту, які б стали у нагоді як с/г підприємцям, так і студентам університетів та аграрних коледжів.
Наталія ПАРХОМЧУК,
відділ зв’язків із громадськістю
Читайте нас також:
-
«Технології захисту навколишнього середовища»
На базі НУВГП відбулась підсумкова конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових...
-
Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Туризм»
24 березня 2021 року відбувся фінальний етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт...
-
Ґрунтовий марафон «100 миль+»
7 серпня 2021 року відбувся дев’ятий Ґрунтовий марафон «100 миль+», який являє собою маршрут...
-
День Гідності та Свободи
Шановна університетська спільното! 21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. Саме цього...
-
Енергоефективність закритих зрошувальних систем України
Хочемо поділитися з вами ще одним вагомим результатом наукової діяльності наших науковців – видано монографію...