У жовтні цього року, на базі кафедри екології, технології захисту навколишнього середовища та лісового господарства, за підтримки і сприяння Сектору наукової роботи студентів НУВГП, проходив Всеукраїнський студентський професійний творчий конкурс наукових робіт «Технології захисту довкілля».
Проведення Конкурсу відбулось за погодженням Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України. Метою проведення Конкурсу стала активізація наукової роботи студентів як найважливішого фактору формування фахівців, залучення студентів до участі у наукових програмах, проєктній та інших формах науково-дослідної діяльності.
Всього до участі в Конкурсі надійшло 43 наукові студентські роботи від 58 студентів-авторів та 43 наукових керівників від 19 закладів вищої освіти. Головою оргкомітету та журі Конкурсу був ректор НУВГП, д.с.-г.н., професор Віктор Мошинський. До журі конкурсу увійшли провідні науковці природничої та технічної галузі з 10 закладів вищої освіти України.
Основні напрями, за якими проводились студентські дослідження були: очищення та переробка відходів; впровадження сучасних локальних систем очищення води; зменшення евтрофікації поверхневих вод та технологій очищення зворотних вод підприємств харчової промисловості; збереження та відновлення лісових екосистем в умовах воєнних дій; оцінка впливу збройної агресії на стан атмосферного повітря; покращення екологічної ситуації промислових районів; технології захисту деревних насаджень урбоекосистем. Ряд досліджень були зосереджені на впровадженні елементів сталого розвитку в сферах: автомобільного транспорту та автодоріг; захисту від руйнівної дії води; використання ГІС-технологій для моніторингу природних екосистем; вищої технічної освіти.
Більшість наукових робіт відзначались інноваційністю та актуальністю тем і були зоссереджені на інтеграції сучасних природоохоронних технологій задля зменшення негативного впливу на довкілля. Наприклад, використання пробіотиків для рекультивації ґрунтів, розробка мобільних та модульних систем очищення води, залучення інноваційних підходів до переробки відходів (зокрема, з використання личинок комах).
Як зауважила в вітальному слові заступник голови журі, проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків, д.е.н., професор Наталія Савіна, «широке коло наукових проблем, представлених у конкурсних роботах, свідчить про активну позицію українського студентства щодо сучасних викликів, пов'язаних із екологічними проблемами, в тому числі в умовах війни, що має практичну значущість та актуальність для суспільства».
П’ятнадцять авторів робіт були відзначені Дипломами І-ІІІ ступенів переможців Конкурсу після представлення робіт на підсумковій конференції. Спільною думкою представників журі Конкурсу було бачення перспектив молодих науковців, що включають можливість професійного розвитку у сфері екології та технологій захисту навколишнього середовища, співпрацю з державними та приватними структурами у розробці екологічних технологій, а також можливість отримувати гранти на реалізацію своїх досліджень.
Оргкомітет Конкурсу висловлює щиру вдячність усім учасникам Конкурсу за їх особистий внесок у вирішення актуальних екологічних проблем та розвиток інноваційних підходів у науковій діяльності. Із усіма матеріалами та результатами проведення Конкурсу можна ознайомитись на відповідній сторінці сайту НУВГП - Наука та інновації.
Ольга БЄДУНКОВА
кафедра екології, ТЗНС та ЛГ
Читайте нас також у соціальних мережах:
Схожі новини за тематикою
-
«Технології захисту навколишнього середовища»
На базі НУВГП відбулась підсумкова конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових...
-
Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Туризм»
24 березня 2021 року відбувся фінальний етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт...
-
Ґрунтовий марафон «100 миль+»
7 серпня 2021 року відбувся дев’ятий Ґрунтовий марафон «100 миль+», який являє собою маршрут...
-
День Гідності та Свободи
Шановна університетська спільното! 21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. Саме цього...
-
Енергоефективність закритих зрошувальних систем України
Хочемо поділитися з вами ще одним вагомим результатом наукової діяльності наших науковців – видано монографію...