Практичні аспекти оформлення об’єктів права інтелектуальної власності

Практичний семінар «Практичні аспекти оформлення об’єктів права інтелектуальної власності» відбувся в онлайн-форматі 4 листопада 2022 року в НУВГП. Організаторами семінару стали Центр інноваційної діяльності та трансферу технологій, аспірантура та докторантура і Рада молодих вчених.

З вітальним словом до присутніх звернулася Наталія Борисівна Савіна, проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків НУВГП, зазначивши про важливість активної винахідницької роботи кожного здобувача та захист їх авторських прав. Також учасників привітали Ольга Олексіївна Осадча, голова Ради молодих вчених НУВГП, та Оксана Олександрівна Клюха, завідувачка аспірантурою.

Серед 68 слухачів семінару були аспіранти та молоді вчені нашого університету. Також до заходу долучилися колеги з Ради молодих учених при МОН України, зокрема з вітальним словом виступила Голова ради Олеся Ващук.

З доповіді Чабан Віти Миколаївни, начальниці Центру інноваційної діяльності та трансферу технологій, слухачі мали можливість дізнатися про такі аспекти в сфері інтелектуальної власності:

• законодавча база в сфері права інтелектуальної власності;
  • об’єкти права інтелектуальної власності (промислової власності та авторського права);
  • процедура оформлення заявки на винахід (корисну модель);
  • структура опису винаходу (корисної моделі);
  • процедура оформлення заявки на свідоцтво про реєстрацію авторських прав на твір;
  • корисні вебресурси для здійснення патентного пошуку.

Учасники заходу задавали питання щодо можливості отримання охоронних документів на об’єкти авторського права: комп’ютерні програми та бази даних. Отримали відповіді щодо процедури підготовки та подання матеріалів заявки до Укрпатенту.

Бажаю всім учасникам семінару миру, творчого натхнення, нових ідей та їх впровадження задля відбудови та процвітання нашої країни!

Віта ЧАБАН,
центр інноваційної діяльності та трансферу технологій

Читайте нас також у соціальних мережах:

Схожі новини за тематикою