Оцінювання якості підготовки фахівців у закладах фахової передвищої освіти

Участь працівників Відокремленого  структурного підрозділу «Рівненський технічний  фаховий коледж Національного університету водного господарства та природокористування» у Всеукраїнському круглому столі за темою «Оцінювання якості підготовки фахівців у закладах фахової передвищої освіти: теорія, методика, практика»

09 грудня 2021 року група працівників ВСП «Рівненський технічний фаховий коледж НУВГП», серед яких: директор Яцков Микола Васильович, кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, Заслужений  винахідник України, Осадча Лариса Костянтинівна, заступник директора з навчальної роботи, викладач-методист, Відмінник освіти України, Заслужений працівник освіти України та викладач, доктор географічних наук, професор Калько Андрій Дмитрович, - взяла участь у Всеукраїнському круглому столі (у форматі онлайн) за темою «Оцінювання якості підготовки фахівців у закладах фахової передвищої освіти: теорія, методика, практика».

Представницький Всеукраїнський круглий стіл було організовано Інститутом професійно-технічної освіти Національної академії педагогічних наук України.

Метою заходу став обмін думками, ідеями, пропозиціями та баченнями провідних науковців, молодих дослідників та практиків-освітян з проблем впровадження інноваційних педагогічних технологій, розроблення та застосування методів, форм, технологій об’єктивного оцінювання якості підготовки фахівців у закладах фахової передвищої освіти.

Цільова аудиторія: викладачі закладів освіти, наукові співробітники, докторанти, аспіранти, здобувачі.

Програмою круглого столу було передбачено обговорення низки посталих перед сьогоденням професійно-технічної освіти актуальних питань, зокрема:

- забезпечення якості фахової передвищої освіти в контексті євроінтеграції;

- компетентнісно-орієнтована підготовка фахівців у закладах фахової передвищої освіти;

- проектування інформаційно-освітнього середовища у закладах фахової передвищої освіти;

- професійний розвиток педагогічних працівників закладів фахової передвищої освіти;

- навчально-методичне забезпечення професійної підготовки фахових молодших бакалаврів.

Представниками ВСП «Рівненський технічний фаховий коледж НУВГП» було зроблено змістовну доповідь та підготовлено візуальну презентацію на тему «До формування креативної особистості як пріоритету професійної освіти», що викликало жвавий інтерес і тривалу дискусію серед майже ста учасників заходу з усіх куточків України.

Доповідь містила нарис із сучасного бачення головної особливості «креатогенної епохи» - креативності як міждисциплінарного феномену в умовах перебігу євроінтеграційних процесів, поширення інформаційних свобод, розвитку демократії і гуманістичних цінностей, активізації міжкультурної взаємодії. Адже реформи, що визначають основні вимоги до підготовки кваліфікованих кадрів у системі середньої освіти згідно з ключовим компонентом Концепції Нової української школи та Законами «Про освіту», «Про вищу освіту», «Про загальну середню освіту», «Про професійну (професійно-технічну) освіту», «Про фахову передвищу освіту» і «Національною стратегією розвитку освіти в Україні на період до 2021 року» одним із пріоритетних завдань професійної освіти висувають формування креативної особистості, здатної здійснювати інноваційну діяльність, забезпечувати потреби суспільства та ринку праці.

За підсумками круглого столу організатори готують збірник наукових матеріалів, а усіма учасниками була висловлена одностайна думка щодо продовження таких науково-методичних форумів з використанням нагальних тематик сучасного бачення професійно-технічної освіти в Україні.

Андрій КАЛЬКО,
ВСП «Рівненський технічний фаховий коледж НУВГП»

Читайте нас також у соціальних мережах:

Схожі новини за тематикою