Завершилась педагогічна практика студентів освітньої програми «Цифрові технології дистанційної освіти» спеціальності «Професійна освіта (цифрові технології)», яка проходила нещодавно на базі ВПУ№ 1 м. Рівне. Чотири тижні практики пролетіли дуже швидко, але були пізнавальними, змістовними та наповненими цікавими для здобувачів подіями, адже це були їх перші кроки в ролі викладачів.
Протягом практики здобувачі мали змогу не лише ознайомитися зі структурою та особливостями організації освітнього процесу в закладі професійно-технічної освіти, а й відвідати заняття, що проводяться провідними фахівцями ВПУ № 1. Значну увагу було приділено формам і інструментам організації дистанційного навчання для здобувачів ЗПТО, оскільки це безпосередньо пов’язано з фокусом освітньої програми. Здобувачі готували і проводили уроки з дисциплін, що формують цифрову (інформаційну, комунікаційну) компетентність (в тому числі і виробничого навчання): Текстові редактори, ІСО (EXCEL), Системне програмне забезпечення та операційні системи, Архітектура ПК, Програмування тощо. Для підготовки уроків практиканти активно використовували навички, отримані під час власного навчання. Готували навчально-методичні матеріали з урахуванням специфіки контингенту учнів. Впроваджували в заняття інтерактивні опитування, вебквести, конкурси. Адже саме цьому вони навчалися в низці дисциплін освітньої програми.
Крім того, кожен із практикантів згідно з програмою практики, підготував індивідуальне завдання, тему якого можна було вільно обрати з наданого переліку. Серед представлених завдань: відеоуроки з детальними поясненнями, підготовлені комплекти інтерактивних тестових питань для перевірки й оцінювання знань з окремих тем, відеоматеріали з матеріально-технічної бази ВПУ № 1. Усі матеріали з індивідуальних завдань були погоджені з викладачами ВПУ № 1, адже їх в подальшому буде використано в освітній діяльності закладу. Проведено організаційно-виховні заходи з орієнтацією на зацікавлення потенційних абітурієнтів НУВГП. Наприклад: «Вибір майбутньої професії», «Про студентське самоврядування НУВГП», «Військова кафедра НУВГП», «Поєднання роботи та навчання» тощо.
Загалом, педагогічна практика пройшла успішно. Здобувачі позитивно відгукуються про досвід спілкування з учнями, перші спроби підготовки та проведення занять. Шляхом виконання індивідуального завдання вдалось реалізувати творчу складову особистості кожного практиканта.
Тетяна БАБИЧ,
кафедра комп’ютерних технологій та економічної кібернетики
Читайте нас також у соціальних мережах:
Схожі новини за тематикою
-
«Технології захисту навколишнього середовища»
На базі НУВГП відбулась підсумкова конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових...
-
Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Туризм»
24 березня 2021 року відбувся фінальний етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт...
-
Ґрунтовий марафон «100 миль+»
7 серпня 2021 року відбувся дев’ятий Ґрунтовий марафон «100 миль+», який являє собою маршрут...
-
День Гідності та Свободи
Шановна університетська спільното! 21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. Саме цього...
-
Енергоефективність закритих зрошувальних систем України
Хочемо поділитися з вами ще одним вагомим результатом наукової діяльності наших науковців – видано монографію...