НУВГП відзначив Всесвітній день вишиванки

Всесвітній день вишиванки – міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та вбрання в етнічний вишитий український одяг. І вже стало доброю традицією для нашої університетської спільноти єднатися разом на Всесвітній день вишиванки. А сьогодні це свято як ніколи актуальне, адже саме це вбрання  - символ краси та національної ідентичності, оберіг,  зв'язок поколінь, генетичний код нашої нації.

Вишиванка в культурі України займає особливе місце. До речі, вишиванка була для наших предків не просто одягом, а, так би мовити, сакральним оберегом, який захищав від бід, хвороб, заздрості та негативної енергетики. Здавна вважалося, що сорочка, вишита кольоровими нитками та прикрашена візерунками, приносила успіх та служила оберегом для господині чи господаря.

На жаль, немає  масових заходів, як у мирний час,  із флешмобами та ярмарками, змаганнями та концертами. Проте є наша сила духу, віри у Перемогу та всеукраїнська незламність. І кожен з нас певен, що вже наступного року ми відзначимо це свято по-справжньому!

Наталія ПАРХОМЧУК,
відділ зв’язків із громадськістю

Читайте нас також у соціальних мережах:

Схожі новини за тематикою