Чергове засідання науково-методичної ради університету відбулося 29 січня під головуванням проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи Валерія Сороки в конференційній залі головного корпусу університету.
Відповідно до порядку денного на розгляд членів ради було винесено чотири питання.
Першим питанням, що заслухали члени науково-методичної ради, була інформаційна доповідь Тамари Костюкової, вченого секретаря науково-методичної ради, щодо затвердження 4 навчально-методичних електронних видань (методичних вказівок) та 2 силабусів вибіркових освітніх компонентів. Члени науково-методичної ради одностайно затвердили чотири найменування методичних вказівок та два найменування силабусів, рекомендували передати їх Науковій бібліотеці університету для розміщення в цифровому репозиторії НУВГП і використання в навчальному процесі.
Далі з мультимедійною доповіддю «Про започаткування студійних та онлайн- записів лекційних та практичних занять інноваційного характеру» виступила Оксана Чумак, начальник відділу забезпечення інноваційних технологій навчання інформаційно-обчислювального центру. Оксана Володимирівна доповіла про стан та доступні технічні можливості наявного обладнання: мінімальний набір обладнання, що функціонує на даний час для створення відео, який використовується регулярно; можливі варіанти розміщення відео-; вимоги до приміщення студії відеозапису; попередній бюджет студії та штат працівників.
Після обговорення доповіді Оксани Чумак члени науково-методичної ради заслухали проєкт рішення Тетяни Басюк, к.геогр.н., доцента кафедри геології та гідрології. й одноголосно ухвалили таке:
- З метою популяризації освітніх інновацій в університеті та забезпечення доступності якісної освіти схвалити пропозицію начальника відділу забезпечення інноваційних технологій навчання інформаційно-обчислювального центру щодо започаткування студійних та онлайн-записів лекційних та практичних занять.
- Доручити робочій групі НМР із впровадження освітніх інновацій напряму «Інноваційні розробки в навчальному процесі» розробити концепцію впровадження в університеті студійних і онлайн-записів лекційних та практичних занять інноваційного характеру.
Термін виконання – березень-квітень 2025 року.Клопотати перед Ректоратом університету щодо можливості створення на базі університету сучасної студії запису, яка дозволить:
- забезпечити високоякісний запис лекційних і практичних занять для подальшого використання в освітньому процесі;
- розширити можливості для практичної підготовки студентів спеціальності 061 «Журналістика»;
- сприяти підвищенню якості освітнього процесу в цілому завдяки використанню інноваційних технологій та створенню сучасного навчального середовища.
Третім питанням, що заслухали члени науково-методичної ради, була доповідь Сергія Клімова, к.т.н., доцента кафедри гідротехнічного будівництва та гідравліки «Застосування здобувачами вищої освіти технологій “штучного інтелекту” і ризики об’єктивного оцінювання знань».
Після нетривалої дискусії члени науково-методичної ради заслухали проєкт рішення Дмитра Кочкарьова, голови творчої робочої групи із запровадження освітніх інновацій в НУВГП за напрямом «Штучний інтелект», зав. кафедри міського будівництва та господарства, д.т.н., професора, та одностайно проголосували за наступне:
- Визнати наявність ризиків щодо об’єктивного оцінювання виконання здобувачами вищої освіти навчальних завдань при недоброчесному використанні ними ШІ та проходженні оцінювальних тестувань.
- Визнати необхідність адаптації методів викладання та системи оцінювання до викликів, пов’язаних із недоброчесним використанням здобувачами вищої освіти ШІ, шляхом упровадження активних методів навчання (проєктне та проблемно-орієнтоване навчання, дебати, групові дискусії), зміни підходів до оцінювання (врахування процесу виконання завдань, усні іспити, есе з персональним досвідом, практичні кейси), а також інтеграції ШІ у навчальний процес із метою розвитку цифрової грамотності та формування етичних принципів його використання.
- Рекомендувати НПП вживати заходи для зменшення ризиків, зокрема,: зміна формату завдань, акцентуючи увагу на усних захистах (обов’язково для курсових робіт та проєктів, при здачі ЛР або ПР без захисту – мінімальна оцінка), творчих проєктах і проміжному контролі для оцінювання процесу набуття компетентностей.
- Надалі формувати культуру доброчесного використання ШІ усіма учасниками освітнього процесу НУВГП на основі:
– застосування норм та положень Політики доброчесного використання штучного інтелекту в НУВГП;
– використання рекомендованих інформаційних матеріалів для НПП та здобувачів вищої освіти;
– стандарту університету «Основи цифрових технологій»;
– постійного пропагування та роз’яснення здобувачам під час проведення занять та на 0-Тижні умов доброчесного використання ШІ та відповідальностей за їх порушення.
Четвертим питанням, що заслухали члени науково-методичної ради, була доповідь Юрія Климука, к.т.н., доцента кафедри комп’ютерних наук та прикладної математики, «Використання сучасних ресурсів для формування у студентів базових професійних знань, практичних умінь та навичок у галузі інформаційних технологій».
Після обговорення доповіді Юрія Євгеновича члени науково-методичної ради заслухали проєкт рішення Олексія Парфенюка, к.пед.н., доцента кафедри комп’ютерних технологій та економічної кібернетики, й одноголосно ухвалили таке: взяти інформацію до відома.
В різному Тамара Костюкова, заступник завідувача навчально-методичного відділу, розповіла про:
- проєкти програм професійного розвитку Школи лідерства на теми:
- «Акредитація освітньої програми – зміни та виклики». Термін навчання: з 03.02.2025 по 14.02.2025;
- «Ментальне здоров’я: психологічна безпека освітнього середовища ЗВО». Термін навчання: з 17.02.2025 по 20.02.2025.
- «Проектування оціночних матеріалів контролю в ННЦНО». Термін навчання: з 27.02.2025 по 04.03.2025.
- Всеукраїнську очно-дистанційну зимову школу «Цифрові інструменти в освіті. Тенденції, запити, виклики», яка відбудеться з 13-16 лютого 2025 року у м. Трускавці Львівської області. Організаторами Зимової школи є Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» та Центр інноваційних освітніх технологій Національного університету «Львівська політехніка», а також громадські організації та партнери. Більше інформації та реєстрація . Сторінка Центру інноваційних освітніх технологій у соцмережі Фейсбук
Тамара КОСТЮКОВА,
науково-методична рада
Читайте нас також у соціальних мережах:
Схожі новини за тематикою
-
«Технології захисту навколишнього середовища»
На базі НУВГП відбулась підсумкова конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових...
-
Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Туризм»
24 березня 2021 року відбувся фінальний етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт...
-
Ґрунтовий марафон «100 миль+»
7 серпня 2021 року відбувся дев’ятий Ґрунтовий марафон «100 миль+», який являє собою маршрут...
-
День Гідності та Свободи
Шановна університетська спільното! 21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. Саме цього...
-
Енергоефективність закритих зрошувальних систем України
Хочемо поділитися з вами ще одним вагомим результатом наукової діяльності наших науковців – видано монографію...