29 травня відбулося чергове засідання науково-методичної ради університету в конференційній залі навчального корпусу № 1 університету під головуванням проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи Валерія Сороки.
Відповідно до порядку денного на розгляд членів ради було винесено три питання.
Першим питанням, що заслухали члени науково-методичної, було затвердження дев’ятьох навчально-методичних електронних видань (методичних вказівок) та трьох силабусів вибіркових освітніх компонент (ОК). Члени науково-методичної ради одностайно затвердили 9 найменувань методичних вказівок та 3 найменування силабусів вибіркових ОК, рекомендували передати їх Науковій бібліотеці університету для розміщення в цифровому репозиторії НУВГП і використання в навчальному процесі.
Далі була інформаційна доповідь Тамари Костюкової, вченого секретаря науково-методичної ради, щодо розгляду та рекомендації науково-методичної ради Вченій раді університету про надання грифів:
«Рекомендовано Вченою радою НУВГП» рукописам 3-ох навчальних посібників:
- Основи матеріалознавства і технології будівельних виробів. Автор: Л.Й. Дворкін;
- Ілюстрований термінологічний тлумачний словник з будівельної світлотехніки: природне освітлення, інсоляція, сонцезахист, використання сонячної енергії: навчальний посібник. Автори: Є.В. Пугачов, В.А. Зданевич, Т.М. Кундрат, С.І. Літніцький;
- Основи релейного захисту та автоматизація електричних систем. Практикум : навч. посіб. Автори: Василець С.В., Василець К.С., Ільчук В.В., Килимчук А.В.
«Затверджено Вченою радою НУВГП» рукопису підручника:
- Гідроелектростанції в особливих природно-кліматичних умовах : підручник. Автор: О.А. Рябенко.
На засіданні ради були присутні автори рукописів навчальних видань. Члени науково-методичної ради одноголосно рекомендували Вченій раді надати гриф «Рекомендовано Вченою радою НУВГП» вищезгаданим трьом рукописам навчальних посібників та «Затверджено Вченою радою НУВГП» рукопису підручника.
Третім питанням, що заслухали члени науково-методичної ради, була мультимедійна доповідь Лариси Купчик, завідувача кафедри іноземних мов, к.пед.н., доцента, яка також є керівником робочої групи із запровадження освітніх інновацій за напрямом «Інноваційні розробки у навчальному процесі» під назвою «До питання популяризації інноваційних технологій і методів навчання в освітньому процесі НУВГП».
Пані Лариса розповіла про створення нової інформаційної сторінки «Методична майстерня інновацій»: рубрики, які передбачає сторінка Майстерні:
- Засади освітньої інноваційної діяльності.
- Викладання.
- Форми організації навчання.
- Цифрові інструменти.
- Фідбек / зворотній зв’язок.
Лариса Купчик наголосила на необхідності розробки Положення про Методичну майстерню інновацій.
Після обговорення доповіді п. Лариси та нетривалої дискусії члени науково-методичної ради заслухали проєкт рішення Анатолія Білецького, к.т.н., доцента кафедри гідротехнічного будівництва та гідравліки та одноголосно проголосували за наступне:
- З метою популяризації освітніх інновацій в університеті схвалити пропозицію робочої групи із запровадження освітніх інновацій за напрямом «Інноваційні розробки у навчальному процесі» про створення «Методичної майстерні інновацій».
- Створити робочу групу з розробки Положення про методичну майстерню інновацій.
Відповідальні: Сорока В.С., Костюкова Т.А.
- Відділу забезпечення інноваційних технологій навчання інформаційно-обчислювального центру розробити нову інформаційну сторінку «Методична майстерня інновацій» та розмістити її у структурі сторінок НМВ (сектор навчально-методичного забезпечення навчального процесу).
Відповідальна: Чумак О.В., начальник відділу забезпечення інноваційних технологій навчання.
- В методичній майстерні інновацій розробити Каталог реалізованих в НУВГП освітніх інновацій за формами.
Відповідальна: Костюкова Т.А.
- Членам робочої групи робочої групи із запровадження освітніх інновацій за напрямом «Інноваційні розробки у навчальному процесі» забезпечити наповнення рубрик первинною інформацією.
Відповідальна : Купчик Л.Є., завідувач кафедри іноземних мов, к.пед.н.
- Підтримувати постійне інформаційне наповнення сторінки «Методична майстерня інновацій» прикладами практичної реалізації сучасних інноваційних розробок в університеті усіма кафедрами.
Відповідальна: Костюкова Т.А.
- З метою моральної та матеріальної підтримки науково-педагогічних працівників забезпечити умови для представлення результатів застосування освітніх інновацій у конкурсі підручників, навчальних посібників, монографій та сторінок на платформі Moodle в номінації «Краща освітня інновація».
Відповідальні: Сорока В.С., Туровська Г.І.
В різному Тамара Костюкова, заступник завідувача навчально-методичного відділу, повідомила про початок роботи Школи лідерства та запросила до участі. Тамара Андріївна розповіла про те, що Школа лідерства за напрямом «Штучний інтелект в освіті» проводиться з метою популяризації серед працівників університету можливостей використання ШІ для освітньої діяльності та підвищення загального рівня інтелектуалізації. Заняття будуть проводитися в онлайн-форматі за допомогою комунікатора Google-Meet з 30.05.2024 по 13.06.2024 включно та відповідно до розкладу за затвердженою програмою. Програму професійного розвитку складено за пропозиціями учасників круглого столу на тему «Штучний інтелект в освіті: питання та відповіді», який відбувся 21 березня 2024 року в Національному університеті водного господарства та природокористування в онлайн-форматі.
Викладачі Школи лідерства доповідатимуть про теоретичні і прикладні аспекти використання ШІ в навчальному процесі та про власні кейси, користувацький досвід.
Тамара Костюкова,
вчений секретар НМР
Читайте нас також у соціальних мережах:
Схожі новини за тематикою
-
«Технології захисту навколишнього середовища»
На базі НУВГП відбулась підсумкова конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових...
-
Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Туризм»
24 березня 2021 року відбувся фінальний етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт...
-
Ґрунтовий марафон «100 миль+»
7 серпня 2021 року відбувся дев’ятий Ґрунтовий марафон «100 миль+», який являє собою маршрут...
-
День Гідності та Свободи
Шановна університетська спільното! 21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. Саме цього...
-
Енергоефективність закритих зрошувальних систем України
Хочемо поділитися з вами ще одним вагомим результатом наукової діяльності наших науковців – видано монографію...