Нові проєкти презентувала кіберполіція Рівненщини

Зустріч з представниками кіберполіції Рівненщини відбулася в актовій залі НУВГП. Зокрема, інспектор ВПК в Рівненській області департаменту кіберполіції НПУ Віталій Марчак представив кілька нових проєктів студентам-айтішникам НУВГП  з ННІАКОТ спеціальностей "Комп'ютерна інженерія", "Комп'ютерні науки", "Прикладна математика".

Віталій відмітив, що сьогодні, в умовах війни, кожен українець допомагає країні  і воює на своєму фронті. Особливої уваги заслуговує інформаційний простір, адже ворожі атаки через  ТГ канали,   YouTube-канали, Facebook-групи, Instagram-профілі  сприяють активному  розповсюдженню  дезінформації та введенню  українців в оману, викривленню реальності подій на фронті і в Україні. Тож пріоритетними  напрямками забезпечення інформаційної та кібернетичної безпеки під час війни залишаються  захист національного інформаційного простору від інформаційних та психологічних операцій на шкоду людині і суспільству, запобігання кіберпосяганням на об’єкти критичної інфраструктури держави, захист персональних даних та приватності життя людини в інформаційній сфері тощо.

Кіберполіція разом з волонтерами протидіють російським окупантам у медіа-просторі і закликає робити це кожного, зокрема,  і студентів НУВГП.

Для активної протидії  російським атакам в інформаційному просторі  кіберполіція  нещодавно розробила  кілька проєктів:  бот «Народний месник»; сервіс «MRIYA Automatic»; гру «Котяцький драйв», бот «StopRussia | MRIYA» та канал «StopRussia | MRIYA».

Так, бот «StopRussia | MRIYA» приймає інформацію про фейкові ресурси, котрі перевіряються  модераторами та відправляються на блокування небайдужим громадянам. Наразі зібрано найбільшу кількість антиукраїнських ресурсів та профілів – більше 50 тис. У розділі «Надіслати скаргу на ресурс» - кожен може долучитися до блокування ресурсів окупанта: буде надано випадкове посилання, а також текст скарги, які постійно змінюються.

Йшлося на зустрічі також і про  ChatGPT. Це чат-бот зі штучним інтелектом, розроблений лабораторією OpenAI. Прототип ChatGPT було випущено 30 листопада 2022 року. З 18 лютого 2023 року  ChatGPT став доступним для рестрації і користувачам з України. 

Студентів, в свою чергу, цікавили правила поведінки в глобальній мережі, доцільність використання конкретних месенджерів в умовах війни. Окрім того, йшлося про  безпеку  банківського та фінансового сектору, правила  поводження із платіжними картками та розрахунковими рахунками. Піднімалося питання щодо недопущення просування руху "Редан", що останніми тижнями масово потрапляє у кіберпростір країни.

Наталія ПАРХОМЧУК,
відділ зв’язків із громадськістю

Більше фото в Facebook


Читайте нас також у соціальних мережах:

Схожі новини за тематикою

При використанні матеріалів - посилання на сайт  обов'язкове

Політика конфіденційності

Технічна підтримка сайту

Повідомити про корупцію

Image

Україна, 33028, м. Рівне, вул. Соборна 11, mail@nuwm.edu.ua

Контакти

Наші координати

Скринька довіри

Image

При використанні матеріалів - посилання на сайт  обов'язкове

Всі права захищені законодавством України

Технічна підтримка сайту

Україна, 33028, м. Рівне, вул. Соборна 11,

mail@nuwm.edu.ua

Контакти

Наші координати

2024 Національний університет водного господарства та природокористування