Навчальна практика з ґрунтознавства та землеробства

Традиційно студенти 2 курсу спеціальності 201 «Агрономія» проходять навчальну практику з ґрунтознавства та землеробства.

Особливість цієї практики полягає в тому, що вона є зональною, тобто у студентів є унікальна можливість ознайомитись з умовами та факторами ґрунтоутворення, будовою та властивостями ґрунтів; особливостями вирощування сільськогосподарських рослин у різних ґрунтово-кліматичних зонах. Практика складається з польової і лабораторної частини. Попередній тиждень – польовий практикум з ґрунтознавства.

Чорноземи опідзолені, чорноземи вилугувані, сірі лісові ґрунти Лісостепу, дерново-підзолисті ґрунти Полісся, а ще заплавні, торфові, дерново-карбонатні ґрунти стали об’єктами досліджень студентів в польових умовах. А якби не війна, то і ґрунти Степової та Сухостепової зон не оминули б уваги майбутніх агрономів.

Кожен зі студентів мав можливість набути практичні навички у виборі місця і способу закладки ґрунтових розрізів; навчитися проводити опис і діагностику ґрунтів за морфологічними ознаками, вести польовий журнал; опановувати методику відбору зразків ґрунту за генетичними горизонтами для подальшого проведення лабораторних аналізів.

Алла КУЧЕРОВА,
кафедра агрохімії, ґрунтознавства та землеробства ім. С.Т. Вознюка

Читайте нас також у соціальних мережах:

Схожі новини за тематикою