У неділю, в парку культури та відпочинку ім. Тараса Шевченка, НУВГП вже вдруге долучився до Наукових пікніків під відкритим небом.
Наукові пікніки – це інтерактивні експерименти для жителів різних міст України, на яких в наметах, скверах чи інших публічних територіях поєднується наука із забавою. До слова, перші Наукові пікніки відбулися у Рівному восени минулого року.
Спільні зусилля до організації події доклали ММО «Станиця Рівне Пласту – Національної скаутської організації України», КЗ «Дитячо-юнацький Пластовий Центр міста Рівного» РМР, Харківське міське громадське об’єднання «Центр розвитку громад», управління у справах молоді та спорту виконавчого комітету Рівненської міської ради.
Різнопланові локації були представлені НУВГП, Луганським державним медичним університетом, НУ «Острозька академія», Рівненською медичною академією, ВСП «Рівненський технічний фаховий коледж НУВГП», Рівненським центром творчої учнівської молоді, Рівненським центром професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Центр готовності цивільних м. Рівне (БФ Сергія Притули).
Навчально-наукові інститути НУВГП демонстрували свої розробки та напрацювання, безпечні експерименти, макети та зразки, головоломки, роботи, дрони, діючі моделі, активно залучаючи глядачів до майстер-класів, ігор, конкурсів та участі у дослідах.
Так, ННМІ тут презентував 3D-модель редуктора за допомогою системи автоматизованого проектування (САПР), підготовку деталей до 3D-друку, механічного робота-маніпулятора з числовим програмним керуванням; ННІКІТІ демонстрував роботу всюдихода з автопілотом та саморегульованого термокилимка для домашніх тварин; ННІАЗ проводив цікаві досліди з хімії та фізики реакції окислення та відновлення, види оксидів, їх властивості, лужні метали, солі, їх отримання та перетворення, звукові коливання, люмінесценцію; ННІЕМ проводив ігрові опитування, вікторини на економічну тематику; ННІОЗ демонстрував надання першої домедичної допомоги на манекені, обладнання для проведення різних видів масажу (блейди, бамбукові палиці і т.п.), знайомив відвідувачів з концепцією антитривожної валізки для дітей; ННІБА презентував «Світ через призму архітектурної творчості» – макети та споруди з паперу, історії їх виготовлення та використання, а також «Загадки деформації» – за допомогою модельних установок демонстрація визначення критичної сили для стисненого прямого стержня при різних видах краєвих умов; визначення прогинів консольної балки при наскрізному згині; ННІЕАВГ презентував можливості робота-маніпулятора та fpv-дрона.
Захід безпосередньо став і профорієнтаційним, адже серед залучених учасників було чимало школярів, які незабаром стануть студентами. Підсумком заходу, окрім позитивних емоцій та захопливих вражень учасників, стали групові й індивідуальні відзнаки.
Наталія Пархомчук,
відділ зв’язків із громадськістю
Читайте нас також у соціальних мережах:
Схожі новини за тематикою
-
«Технології захисту навколишнього середовища»
На базі НУВГП відбулась підсумкова конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових...
-
Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Туризм»
24 березня 2021 року відбувся фінальний етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт...
-
Ґрунтовий марафон «100 миль+»
7 серпня 2021 року відбувся дев’ятий Ґрунтовий марафон «100 миль+», який являє собою маршрут...
-
День Гідності та Свободи
Шановна університетська спільното! 21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. Саме цього...
-
Енергоефективність закритих зрошувальних систем України
Хочемо поділитися з вами ще одним вагомим результатом наукової діяльності наших науковців – видано монографію...