Рівненський журнал успішних людей «Рівняни» підбив підсумки 2024 року. Перемогу у номінації «Науковець року» отримала наша проректорка з наукової роботи та міжнародних зв'язків, професорка Наталія Савіна.
Як розповіла Наталія Борисівна виданню, не дивлячись на виклики сьогодення, університет продовжує інтеграцію у світову освітню спільноту, бере участь у різноманітних проєктах. Один з таких – «Енергоефективність у промисловості», який розпочинався спільно з німецькими партнерами, а також студентських обмінів у рамках «Федерація обмінів Франція-Україна». Із останніх Наталія Борисівна відзначила твінінгову програму з університетом Ньюкасла (Велика Британія). Участь в програмі дозволила не лише обмінятися досвідом, а й продовжити процес адаптації навчальних програм до міжнародних стандартів. Наталія Савіна відзначила також програму Erasmus+, яка надає унікальну можливість розширення горизонтів студентам і викладачам. Одним з проєктів, реалізованих в НУВГП у рамках Erasmus+ є INTERADIS. Відповідно до останнього, університет розробив методику з адаптації іноземних студентів, завдяки якій студенти легко інтегруються в освітній та культурний простір України. Реалізація проєкту сприяла тому, що НУВГП потрапив до міжнародного рейтингу HE Higher Education Raking, 2024, де посів 26 місце серед 303 закладів вищої освіти, академій та науково-дослідних навчальних закладів й науково-дослідних інститутів.
Наталія Борисівна – автор близько 200 наукових праць та понад 60 публікацій у базі SCOPUS. Одним з її напрямів досліджень є оцінка ефективності інвестицій. Серед наукових інтересів: оцінка і прогнозування інвестицій у підприємницькі проєкти, логістичні системи, економічні структури різних рівнів та людський капітал. Серед останніх досліджень – вплив інвестицій у людський капітал на конкурентоспроможність підприємств. Наталія Савіна постійно бере активну особисту участь в міжнародних проєктах та заходах. Так, варто відзначити участь Наталії Борисівни у розробці стандартів з підготовки фахівців з гідротехнічного будівництва в Таджикистані, міжнародній програмі підготовки докторантів у Польщі. А чітке планування, мотивація та робота на результат дозволяють знайти баланс між наукою, викладанням та адміністративною роботою.
Найближчими планами на майбутнє науковиця називає розширення міжнародної співпраці, програми подвійних дипломів, залучення ширшого кола іноземних студентів на навчання до університету.
Наталія ПАРХОМЧУК,
за матеріалами журналу «Рівняни»
Читайте нас також у соціальних мережах:
Схожі новини за тематикою
-
«Технології захисту навколишнього середовища»
На базі НУВГП відбулась підсумкова конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових...
-
Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Туризм»
24 березня 2021 року відбувся фінальний етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт...
-
Ґрунтовий марафон «100 миль+»
7 серпня 2021 року відбувся дев’ятий Ґрунтовий марафон «100 миль+», який являє собою маршрут...
-
День Гідності та Свободи
Шановна університетська спільното! 21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. Саме цього...
-
Енергоефективність закритих зрошувальних систем України
Хочемо поділитися з вами ще одним вагомим результатом наукової діяльності наших науковців – видано монографію...