Ні для кого з містян не секрет, що Рівне повнісіньке історій і старожитностей. Буває, проходиш вулицею тисячі разів і не помічаєш старовинних будівель, історичних пам’яток, знакових місць культурної спадщини… А поруч ростуть собі чи доживають вікові дерева, що немало побачили, німотні свідки багатьох «life-stories» …
Виправити цю прогалину в нашій свідомості та оживити історію взялися співробітники Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки, залучивши викладачів кафедри філософії і студентів першого та другого курсів спеціальності 034 Культурологія ННІ ЕМ НУВГП до регулярного івенту «ЕКСКУРСІЯ ОДНІЄЮ ВУЛИЦЕЮ». Цього разу обрано вулицю 16 Липня, колишню Директорську, втім за час свого існування з середини ХІХ ст. вулиця сім разів змінювала свою назву.
На даній вулиці збереглися будинки, споруджені в кінці ХІХ - поч. ХХ ст. У першій пол. ХХ ст. тут розміщувалися: Рівненська українська приватна гімназія, початкова українська школа ім. Мазепи, товариство «Рідна хата», лікарня і Товариство Червоного Хреста, Рівненська художня школа, бібліотека ім. В. Короленка, перший у Рівному радіокомітет. Тут же і «Яничарка» (будинок управителя маєтком Любомирського чи помешкання директора Рівненської гімназії). Архітектура «цегляного стилю» старовинних будівель цієї вулиці віднині буде впізнана де завгодно, бо вже розмістилась на поличках у наших головах.
Насолодою останніх теплих днів стала ця неспішна прогулянка. Мружачись від яскравого сонця, силкувались уявити ЯК БУЛО КОЛИСЬ, намагалися прорвати часовий заслін, зробити реверс у минуле… Та, звісно, стріла часу онтологічно невблаганна.
Як ніколи раніше чітко зрозуміли: важливо зберігати матеріальну культуру, пам’ятки архітектури та твори мистецтва, бо це основа творення нематеріальних смислів. Мабуть, найціннішим є не консервувати історію та культуру, а оживляти ланцюг її зв’язків з теперішнім, із сучасниками, котрі дивляться на неї щораз новими очима.
Тамара ШАДЮК,
кафедра філософії
Читайте нас також:
-
«Технології захисту навколишнього середовища»
На базі НУВГП відбулась підсумкова конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових...
-
Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Туризм»
24 березня 2021 року відбувся фінальний етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт...
-
Ґрунтовий марафон «100 миль+»
7 серпня 2021 року відбувся дев’ятий Ґрунтовий марафон «100 миль+», який являє собою маршрут...
-
День Гідності та Свободи
Шановна університетська спільното! 21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. Саме цього...
-
Енергоефективність закритих зрошувальних систем України
Хочемо поділитися з вами ще одним вагомим результатом наукової діяльності наших науковців – видано монографію...