Гостьова лекція від Миколи Кравчука з Поліського національного університету

27 листопада 2023 року Микола Миколайович Кравчук, кандидат сільськогосподарських наук, доцент Поліського національного університету, провів цікаву гостьову лекцію для студентів спеціальностей «Агрономія» та «Агроінженерія» Національного університету водного господарства та природокористування. Тема лекції: «Геоінформаційні системи та системи дистанційного зондування Землі (ДЗЗ) в задачах сільськогосподарської меліорації».

Геоінформаційні системи (ГІС) та Дистанційне Зондування Землі (ДЗЗ) стають дедалі більш важливими інструментами для вдосконалення сільськогосподарської діяльності та меліорації земель. Вони надають можливості візуалізації та аналізу великих обсягів географічних даних, що дозволяє ефективно вирішувати різноманітні завдання.

Однією з ключових переваг ГІС та ДЗЗ є їх здатність здійснювати дистанційний моніторинг стану земель та рослинного покриву. Вони дозволяють отримувати актуальні дані щодо вологості ґрунту, фітосанітарного стану рослин, а також визначати зони ризику для вирощування різних культур. Це надає агрономам та меліораторам засоби для оперативного реагування на зміни та вдосконалення управління сільським господарством.

Дистанційне зондування забезпечує можливість отримання даних в режимі реального часу, що особливо важливо для прогнозування розвитку різних сільськогосподарських явищ. Виявлення ранніх симптомів захворювань чи стресових умов для рослин дозволяє вчасно вжити заходів для їх захисту та збереження врожаю.

Застосування ГІС та ДЗЗ у сільському господарстві може також сприяти раціональному використанню ресурсів, оптимізації поливу та вдосконаленню планування сільськогосподарської діяльності в цілому. Отже, лекція надала студентам важливі уявлення про використання сучасних технологій для покращення якості та продуктивності сільського господарства.

Однією з ключових особливостей лекції було використання інтерактивних елементів, що сприяло активному залученню студентів і давало можливість ставити питання та обговорювати ключові аспекти теми лекції. Цей інтерактивний підхід значно підняв рівень зацікавленості та розуміння матеріалу.

Студенти високо оцінили такий підхід до проведення лекції, оскільки він надав їм можливість не лише отримати інформацію, але й активно взяти участь у вивченні нових технологій. Цей інтерактивний досвід допоміг студентам легше усвідомити важливість використання ГІС та ДЗЗ в сучасному сільському господарстві, що, безперечно, сприятиме їхньому подальшому професійному розвитку в цій сфері.

Дякуємо Миколі Миколайовичу Кравчуку за цікаву лекцію!

Тетяна КОЛЕСНИК,
кафедра агрохімії, грунтознавства та землеробства

Читайте нас також у соціальних мережах:

Схожі новини за тематикою