У Національному університеті водного господарства та природокористування, у рамках проєкту Еразмус+ КА2, що співфінансується Європейським Союзом, відбувся дисемінаційний захід консорціуму проєкту «INTERADIS / Інтеграція та адаптація іноземних студентів».
Координатор проєкту – Нідерландська бізнес-академія (Нідерланди); співкоординатор проєкту – Університет «КРОК»; партнери проєкту: Університет Фоджа (Італія), Східно-Баварський технічний університет Амберг-Вайден (Німеччина), Університет імені Міколаса Ромеріса (Литва), Консалтингова компанія Халтгрен, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Національний університет «Одеська політехніка», Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, Маріупольський державний університет, Сумський національний аграрний університет, Львівський національний університет імені Івана Франка, Український державний центр міжнародної освіти та НУВГП.
Подія стала платформою для обміну досвідом та пошуку нових шляхів для підтримки іноземних студентів у процесі їх адаптації в Україні.
Впродовж трьох днів представники академічної спільноти, органів місцевого самоврядування, бізнесу та студенти обговорювали ключові аспекти інтеграції іноземних студентів до соціального, культурного та етнічного середовища України, а також підвищення кваліфікації академічних працівників щодо особливостей роботи з іноземними студентами. Окремі тренінги та воркшопи були присвячені іноземним студентам, які залишаються чи планують перебувати в Україні на навчанні впродовж війни.
Так, в день офіційного відкриття, університети-учасники представили свої проєктні результати, познайомилися з NUWEE Buddy group та студентським парламентом, побували з екскурсією університетом. Серед кращих практик, які презентувалися, були: дорожня карта для іноземних студентів; особливості розробки та впровадження адаптаційного курсу для іноземних студентів; широкий спектр заходів щодо покращення адміністративних послуг, які надаються іноземним студентам; інструменти залучення та адаптації іноземних студентів. НУВГП з доповіддю «Розробка цілісної стратегії орієнтації та адаптації іноземних студентів в рамках проекту INTERADIS» представляла провідний фахівець з міжнародного співробітництва та академічних зв’язків Галина Власюк.
Український державний центр міжнародної освіти презентував результати дослідження «Іноземні студенти в Україні під час війни». Наступний день був присвячений презентаціям від університетів-партнерів, представників органів місцевого самоврядування щодо взаємодії університетів, бізнесу й органів влади для адаптації та інтеграції іноземних студентів. Зокрема, на заході виступили головна спеціалістка Управління міжнародного співробітництва та євроінтеграції Рівненської облдержадміністрації Тетяна Сімчук, а також директор Агенції «InvestInRivne Agency» Дмитро Янушевський. А для студентів, у тому числі іноземних, відбулася інтеграційна подія від NUWEE Buddy group та студентського парламенту, а ще – інтерактивний квіз «Culture is speaking». Третього дня продовжилося представлення проєктних результатів університетами-учасниками та відбувся воркшоп, присвячений міжнародним тенденціям у сфері освіти від представників Університету Ньюкасла «Global Education and Experience». Студенти ж мали можливість попрактикуватися в інтелектуальній інтерактивній фактчекінговій грі «Нота Єнота».
Щиро дякуємо всім партнерам проєкту та учасникам заходу за активну участь і готовність ділитися досвідом підтримки іноземних студентів у процесі їх адаптації в Україні, а також сприяти розвитку міжнародної освіти та інтеграційних процесів в Україні.
Наталія ПАРХОМЧУК,
відділ зв’язків із громадськістю
Більше фото в Facebook:
Читайте нас також у соціальних мережах:
Схожі новини за тематикою
-
«Технології захисту навколишнього середовища»
На базі НУВГП відбулась підсумкова конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових...
-
Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Туризм»
24 березня 2021 року відбувся фінальний етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт...
-
Ґрунтовий марафон «100 миль+»
7 серпня 2021 року відбувся дев’ятий Ґрунтовий марафон «100 миль+», який являє собою маршрут...
-
День Гідності та Свободи
Шановна університетська спільното! 21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. Саме цього...
-
Енергоефективність закритих зрошувальних систем України
Хочемо поділитися з вами ще одним вагомим результатом наукової діяльності наших науковців – видано монографію...