День винахідника і раціоналізатора

Щорічно у третю суботу вересня в Україні відзначають День винахідника і раціоналізатора. Наш університет традиційно до цього дня  проводить конкурс досягнень у сфері інноваційної діяльності науково-педагогічних працівників та кафедр університету. Переможці обираються за двома номінаціями: «Краща кафедра» та «Кращий винахідник».

За період вересень 2021 – серпень 2022 років університетом було подано 25 заявок на корисні моделі та винаходи в державне підприємство «Український інститут інтелектуальної власності». На ім’я університету отримано 21 патент на корисну модель. Науковці брали активну участь в інноваційних конкурсах, акселераційних та інкубаційних програмах, популяризували свої здобутки в базах інновацій та каталогах.

Переможцями в номінації «Краща кафедра» стали:

- кафедра теоретичної механіки, інженерної графіки та машинознавства (перше місце);

- кафедра будівельних, дорожніх, меліоративних, сільськогосподарських машин та обладнання (друге місце);

- кафедра водної інженерії та водних технологій та кафедра  гідроінформатики (третє місце).

Основними напрямами запатентованих розробок є:

• машинна інженерія, обладнання сільськогосподарських машин, вітроенергетика (винахідники - Серілко Л.С., Серілко Д.Л., Лук’янчук О.П., Голотюк М.В. та ін.);
  • водна інженерія та гідротехнічне будівництво (винахідники -Рокочинський А.М., Турченюк В.О., Волк П.П., Гурин В.А., Клімов С.В., Романюк І.В. та ін.);

У номінації «Кращий винахідник» перемогу здобув Серілко Леонід Степанович, доцент кафедри теоретичної механіки, інженерної графіки та машинознавства. Леонід Степанович протягом вказаного періоду подав 4 заявки на корисну модель, одержав 5 патентів, взяв участь у конкурсі екперементальних розробок МОН України.

Шановні винахідники прийміть щиpi вітання з Днем винахідника i раціоналізатора!

В часи випробувань та важких викликів для України ваше натхнення, творча енергія прагнення працювати не згасають. Завдяки вашій самовідданій пpaцi, неспинному пошуку нових інноваційних рішень та ідей, покращується побут, умови пpaцi людей у різних сферах життя. Це сприяє розвитку економіки, прискорює інтеграційні процеси країни у світовий економічний пpостір.

Сердечно бажаємо Вам міцного здоров'я, невичерпної життєвої енергії, нових ідей та їх успішної реалізації під мирним небом задля процвітання України.

Центр інноваційної діяльності та трансферу технологій

Читайте нас також у соціальних мережах:

Схожі новини за тематикою