День фізичної культури та спорту

День фізичної культури та спорту в Україні святкують щорічно у другу суботу вересня. Цього року це свято припадає на 14 вересня. Вперше його відзначили у 1994 році після видання відповідного указу Президента. У цей день ми вітаємо всіх, хто живе спортом, і привертаємо увагу тих, хто ще не долучився до активного способу життя.

За роки незалежності українські спортсмени досягли численних перемог. Кафедра фізичного виховання НУВГП відіграє важливу роль у підготовці майбутніх чемпіонів. Існуючи вже понад 60 років, кафедра виховала цілу плеяду переможців змагань різного рівня. Сьогодні навчально-тренувальний та виховний процес, а також наукову й методичну роботу на кафедрі здійснюють висококваліфіковані фахівці – заслужені працівники фізичної культури та спорту України, майстри спорту, заслужені тренери України.

Завдяки відданій праці викладачів кафедри та наполегливості студентів було підготовлено:
– 3 заслужених майстри спорту: Ольга Земляк (легка атлетика), Олег Жох (армреслінг), Наталія Прищепа (легка атлетика);
– 7 майстрів спорту міжнародного класу: Ольга Земляк (легка атлетика), Іван Лук’янчук (армспорт), Оксана Маліновська (гирьовий спорт), Олег Жох (армреслінг), Наталія Прищепа (легка атлетика), Вадим Бурчак (самбо), Катерина Климюк (легка атлетика);
– 22 майстри спорту України;
– 93 кандидати в майстри спорту;
– 102 спортсмени першого розряду;
– 19 чемпіонів та призерів чемпіонатів світу;
– 14 чемпіонів та призерів чемпіонатів Європи;
– 128 чемпіонів та призерів чемпіонатів України;
– 48 володарів та призерів Кубку України.

Серед нинішніх чемпіонів та призерів, які навчаються в НУВГП, варто відзначити таких спортсменів:
– Русін Данило – п'ятикурсник ННІОЗ, майстер спорту України, призер чемпіонату України з плавання, член збірної команди України з плавання;
– Дмитро Полюхович – третьокурсник ННІБА, срібний та бронзовий призер чемпіонату України 2023 року, срібний призер чемпіонату Європи 2023 року з армреслінгу;
– Микита Бруханський – четвертокурсник ННІАКОТ, майстер спорту України з веслування на байдарках і каное, срібний та бронзовий призер чемпіонатів України 2023 року, учасник чемпіонату Європи 2023 року;
– Олександр Колесник – третьокурсник ННІОЗ, кандидат у майстри спорту з кікбоксингу, чемпіон України 2023 року, член збірної команди України;
– Євгенія Безкоровайна – третьокурсниця ННІП, майстер спорту України з баскетболу, гравчиня команди «БК Рівне», бронзова призерка чемпіонату України 2023 року серед жіночих команд Суперліги України;
– Богдан Полюхович – третьокурсник ННІЕМ, бронзовий призер чемпіонату світу з армреслінгу 2024 року;
– Антон Шевчук – другокурсник ННІОЗ, срібний призер змагань Континентального кубку з санного спорту;
– Максим Камінський – другокурсник ННІЕМ, бронзовий призер чемпіонату Європи з кульової стрільби;
– Катерина Єпік – другокурсниця ННІЕМ, володарка Кубку України з фристайлу, член збірної команди України.

Для тих, хто хоче займатися спортом, в університеті діють спортивні секції з 17 видів спорту. Щорічно проводяться змагання Універсіади НУВГП з 8 видів спорту серед збірних команд інститутів та Спартакіада гуртожитків з 7 видів спорту. Студенти мають можливість займатися командними видами спорту: баскетболом, волейболом, футболом, мініфутболом, а також індивідуальними видами спорту: армреслінгом, плаванням, боксом, легкою атлетикою та тенісом.

Наталія ПАРХОМЧУК,
відділ зв'язків із громадськістю

Читайте нас також у соціальних мережах:

Схожі новини за тематикою

Україна, 33028, м. Рівне, вул. Соборна 11, mail@nuwm.edu.ua