27 червня 2024 року відбулося офіційне відкриття лабораторії інтегрованої мультитрофічної аквакультури в Національному університеті водного господарства та природокористування (НУВГП). Обладнання для лабораторії було придбано за грантові кошти в межах проєкту Erasmus+ KA2 AFISHE «Розвиток освіти в галузі аквакультури та рибальства для Зеленої угоди у Вірменії та Україні: від освіти до екології».
У заході взяли участь проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Сорока В.С.; директор інституту агроекології та землеустрою Прищепа А.М..; директор навчально-наукового інституту енергетики, автоматики та водного господарства Сафоник А.П., викладачі та науковці ННІАЗ, студенти спеціальності «Водні біоресурси та аквакультура» денної та інтегрованої форм навчання, а також запрошені представники бізнесу з Рівного та Київської області.
Лабораторія буде практичною базою для студентів, які у наступному році навчатимуться за оновленою магістерською програмою зі спеціальності «Водні біоресурси та аквакультура» в НУВГП. Окрім вирощувальних басейнів різних форм та розмірів, в межaх грантового проєкту було закуплено насосне та повітродувне устаткування, споруди для механічного та біологічного очищення води, устаткування для терморегуляції, контролю вмісту розчиненого кисню та автоматизованої годівлі риб. Також лабораторна база дозволить підвищити рівень практичної підготовки на бакалавраті за цією ж спеціальністю. У межах співпраці з ТОВ "НАУКОВИЙ ПАРК "ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ РІВНЕНЩИНИ" вже розпочато дослідження технологічних аспектів вирощування перспективних об’єктів аквакультури рецикруляційних систем, визначення раціональних параметрів годівлі та фізико-хімічних показників води, розробка апаратного забезпечення для відновлення якості води. У майбутньому лабораторія сприятиме інтенсивному розвитку сучасних технологій аквакультури, адже, окрім підготовки студентів, у ній передбачено проведення тренінгів з вирощування об’єктів аквакультури у рециркуляційних аквакультурних системах (РАС) для усіх зацікавлених осіб. Лінія з виготовлення кормів, яка також входитиме до матеріальної бази лабораторії, дозволить забезпечити господарство кормами власного виробництва, проводити обґрунтування ефективності різних рецептур та порівняльні дослідження різних видів кормів.
Сергій КОНОНЦЕВ,
кафедра водних біоресурсів
Читайте нас також у соціальних мережах:
Схожі новини за тематикою
-
«Технології захисту навколишнього середовища»
На базі НУВГП відбулась підсумкова конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових...
-
Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Туризм»
24 березня 2021 року відбувся фінальний етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт...
-
Ґрунтовий марафон «100 миль+»
7 серпня 2021 року відбувся дев’ятий Ґрунтовий марафон «100 миль+», який являє собою маршрут...
-
День Гідності та Свободи
Шановна університетська спільното! 21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. Саме цього...
-
Енергоефективність закритих зрошувальних систем України
Хочемо поділитися з вами ще одним вагомим результатом наукової діяльності наших науковців – видано монографію...