Упродовж минулого тижня (19-24 лютого 2024 року) в Університеті Порту відбулася перша частина стажування викладачів Національного університету водного господарства та природокористування (НУВГП) за програмою проєкту ERASMUS+ AFISHE «Development of Aquaculture and Fisheries Education for Green Deal in Armenia and Ukraine: from education to ecology».
В перший день стажування міжнародну групу викладачів з України та Вірменії привітала проректор Університету Порту Жоана Карвальо в старовинній будівлі ректорату в історичному центрі міста. Потім відбулася екскурсія територією університету в супроводі гіда, яка розповіла про історію і визначних особистостей, які з ним пов’язані, та ознайомила з виставкою скульптур, виконаних в жанрі наївного мистецтва. Крім того, португальські менеджери проєкту Аугусто Фаустіно та Пауло Ваз Пірес познайомили учасників з графіком тренінгів і екскурсій. У наступний день стажування відбулися екскурсії до експозиції акваріумної мережі «SEA LIFE» у м. Порту та до наукового підрозділу Університету Порту – у Міждисциплінарний центр морських та екологічних досліджень «CIIMAR RESEARCH CENTER». Акваріум вразив різноманітністю живих організмів та широким спектром екосистем, які відтворені на його території – від прісноводних річкових до тропічних та холодноводних морських. У науковому центрі одночасно реалізується величезна кількість проєктів (у галузях сталого управління морськими ресурсами, екологічного моніторингу, аквакультури та біотехнології тощо). Тому в межах ознайомчої екскурсії португальськими партнерами було представлено основні науково-дослідні підрозділи, пов’язані з генетичними дослідженнями, біомоніторингом, збереженням цінних та зникаючих видів. На третій день учасники проєкту відвідали рибальський порт, рибний аукціон «DOCA PESCA» та консервний завод «PINHAIS», де познайомилися з особливостями санітарного контролю виловленої риби та морепродуктів, організацією рибних аукціонів у порту, а також технологічними процесами переробки та виготовлення рибних консервів за традиційними технологіями, які передаються з покоління до покоління вже понад 100 років (і своїми руками запакували в паперову обгортку одну, яку нам потім подарували). Четвертий день: виїзна екскурсія на сучасне високотехнологічне марикультурне господарство «FLATLANTIC AQUACULTURE», найвідоміше і найбільше в Португалії (добре видно на супутникових знімках Google map) та відвідування музею і акваріуму «ELA». Акваріум та музей присвячені місцевим морським і прісноводним біотопам, водній фауні та флорі, зокрема рибам, які виловлюються місцевими рибалками, а також морським безхребетним і макроводоростям. На п’ятий день розпочалася навчальна сесія, яка триватиме впродовж наступного тижня.
Програма тренінгів дуже насичена, далі буде.
Юлія ГРОХОВСЬКА,
кафедра водних біоресурсів
На базі НУВГП відбулась підсумкова конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових...
24 березня 2021 року відбувся фінальний етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт...
7 серпня 2021 року відбувся дев’ятий Ґрунтовий марафон «100 миль+», який являє собою маршрут...
Шановна університетська спільното!
21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. Саме цього...
Хочемо поділитися з вами ще одним вагомим результатом наукової діяльності наших науковців – видано монографію... Читайте нас також у соціальних мережах:
Схожі новини за тематикою