У Науковій бібліотеці НУВГП відбулася зустріч зі студентами і викладачами, присвячена доброчесному використанню ШІ студентами та викладачами.
Начальник відділу якості освіти Віктор Корбутяк виступив з презентацією «Політика доброчесного використання штучного інтелекту в НУВГП». Так, Віктор Іванович розповів основну мету проведення політики доброчесного використання ШІ в університеті, відмітив законодавчі норми та концепцію використання ШІ в Україні, принципи використання генеративного ШІ. Присутні дізналися також про принципи використання ШІ в НУВГП, його переваги та ризики, напрями використання ШІ під час навчання та під час виконання науково-дослідних робіт, випадки використання технологій ШІ з його описом та без опису, маркування використання ШІ, правильне оформлення посилань на використання ШІ. Також Віктор Корбутяк зазначив, що згодом можна буде пройти навчання у НУВГП щодо правильного використання ШІ, формування запитів тощо. А ще слухачі змогли відсканувати QR-код, аби самостійно пройти безоплатний курс навчання «Від початківця до експерта в ШІ».
Важливо те, що зустріч пройшла у форматі діалогу, і кожен зміг висловити свою думку і бачення щодо доброчесного використання ШІ в НУВГП. Слушні зауваження і пропозиції будуть враховані у розробленому документі щодо доброчесного використання ШІ в НУВГП.
З доповіддю «Інтерпретація звіту подібності при використанні нового інструменту для перевірки оригінальності документів StrikePlagiarism.com» виступила начальниця відділу забезпечення інноваційних технологій навчання Оксана Чумак. Від пані Оксани присутні дізналися, як оцінюється рівень самостійності виконання автора перевіреного тексту, зокрема, рівень запозичень або копіювання, кількість підозрілих фрагментів, визначення коефіцієнтів подібності, функції звіту подібності, значення кольорів, використовуваних у звіті подібності та зміст звіту подібності. А головне – як написати роботу так, щоб вона пройшла перевірку на плагіат.
Наталія ПАРХОМЧУК,
відділ зв’язків із громадськістю
Читайте нас також у соціальних мережах:
Схожі новини за тематикою
-
«Технології захисту навколишнього середовища»
На базі НУВГП відбулась підсумкова конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових...
-
Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Туризм»
24 березня 2021 року відбувся фінальний етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт...
-
Ґрунтовий марафон «100 миль+»
7 серпня 2021 року відбувся дев’ятий Ґрунтовий марафон «100 миль+», який являє собою маршрут...
-
День Гідності та Свободи
Шановна університетська спільното! 21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. Саме цього...
-
Енергоефективність закритих зрошувальних систем України
Хочемо поділитися з вами ще одним вагомим результатом наукової діяльності наших науковців – видано монографію...