Круглий стіл «Освіта для сталого розвитку» в рамках стратегічної сесії «Інтеграція принципів сталого розвитку в освітні програми: досвід та перспективи» відбувся в онлайн-форматі.
Впродовж заходу наукові, науково-педагогічні та педагогічні працівники, а також здобувачі вищої освіти аналізували шляхи і механізми впровадження принципів сталого розвитку в НУВГП, обговорювали кращі практики, знайомилися з інтеграцією принципів в окремих освітніх програмах.
Ректор Віктор Мошинський розпочав захід вітальною промовою. Віктор Степанович відзначив правильний рух закладу щодо впровадження цілей сталого розвитку в НУВГП, підкреслив важливість університетських цінностей та особистості викладача для їх реалізації, а також значимість підвищення рівня самосвідомості, комунікативного та технологічного вдосконалення.
Першим з доповіддю «Підготовка фахівців у галузі гідротехнічного будівництва та водної інженерії в контексті цілей сталого розвитку» виступив доцент кафедри гідротехнічного будівництва та гідравліки Сергій Клімов. Сергій Васильович розповів про те, як освітня програма ГТБВІВТ формує компетентності у студентів, пов’язані із досягненням цілей сталого розвитку. Зокрема, які стосуються подвоєння продуктивності сільського господарства з використанням водних ресурсів, забезпечення створення стійких систем виробництва продуктів харчування, підвищення продуктивності сільського господарства, здатності адаптуватися до екстремальних погодних явищ, посух, повеней тощо, через які дисципліни реалізується досягнення цілей сталого розвитку.
Доцент кафедри агроінженерії Олег Бундза розповів про принципи сталого розвитку в освітніх програмах закордонних навчальних закладів аграрного спрямування на прикладі європейських та американських ЗВО. Також Олег Зіновійович висвітлив досвід проведення експертиз та самовдосконалення закордонних університетів.
Зі змістовною презентацією «Сталий розвиток міста: практичні аспекти удосконалення транспортної мережі» виступила в.о. завідувача кафедри транспортних технологій і технічного сервісу Вікторія Никончук. У доповіді йшлося про сталий розвиток міст та мобільність, створення комфортного міського середовища, впровадження інновацій у транспортну систему та здійснення розбудови сталої інфраструктури міста, раціональне використання ресурсів, яке передбачає поєднання різних видів транспорту, розвиток зелених транспортних технологій, зниження рівня забрудненості тощо.
Доцент кафедри трудових ресурсів та підприємництва Олена Олійник виступила з доповіддю «Досвід співпраці з бізнесом у викладанні соціальної відповідальності: партнерство заради якісної освіти. Акцент у доповіді був поставлений на практичній складовій, а саме на співпраці з бізнесом в межах викладання освітнього компоненту «Соціальна відповідальність». Олена Олександрівна підкреслила, що багато здобувачів вищої освіти магістерського рівня вже мають власну справу, є керівниками великих підприємств, ФОПами і тому, в межах ОК, особливу увагу важливо приділяти практичній складовій.
Про реалізацію глобальних цілей сталого розвитку через освітні програми навчально-наукового інституту охорони здоров’я, зокрема, підготовку висококваліфікованих фахівців зі збереження та покращання власного здоров’я і здоров’я різних груп населення, мотивацію до рухової активності розповіла завідувач кафедри фізичної терапії, ерготерапії Наталія Нестерчук. Наталія Євгенівна підкреслила, що міцне здоров’я – найпотужніша ціль сталого розвитку.
У свою чергу, доцент кафедри технології будівельних виробів і матеріалознавства Вадим Житковський поділився напрацюваннями щодо реалізації принципів сталого розвитку при викладанні технічних дисциплін будівельного спрямування. Тут науковець підкреслив важливість формування відповідального підходу у майбутніх фахівців до використання ресурсів, розробки технологій та управління виробничими процесами, врахування цілей сталого розвитку у викладанні дисциплін для підготовки фахівців, які здатні створювати екологічно безпечні, енергоефективні та ресурсозберігаючі будівлі, використовуючи новітні технології та будівельні матеріали з низьким екологічним впливом.
Остання доповідь «Реалізація принципів сталого розвитку в освітніх програмах кафедри менеджменту та публічного врядування» була представлена завідувачем кафедри менеджменту та публічного врядування Лесею Тихончук. Йшлося про сталий розвиток громади, пріоритети економічного розвитку області за галузями, оборонні винаходи, стратегію розвитку області до 2027 року тощо.
На завершення учасники поділилися думками, обговорили пропозиції та напрями подальшого впровадження засад та ідей сталого розвитку в НУВГП. Серед подальших кроків: продовження інтеграції принципів сталого розвитку в освітні програми НУВГП на всіх рівнях навчання, посилення світогляду та фахової підготовки зі сталого розвитку шляхом внесення змін до стандартів та освітніх програм усіх рівнів підготовки фахівців закладів вищої освіти (ЗВО), підвищення обізнаності студентів у питаннях сталого розвитку через різноманітні заходи, створення платформи для централізованого інформування про нові ініціативи української інноваційної системи сталого розвитку та міжнародної ініціативи впровадження принципів сталого розвитку, розширення співпраці з міжнародними партнерами на базі цифрового репозиторію НУВГП, аналіз існуючих державних ініціатив з підтримки інноваторів з проблем сталого розвитку в освіті та можливості їх впровадження в НУВГП.
Онлайн круглий стіл можна переглянути тут
Наталія ПАРХОМЧУК,
відділ зв’язків із громадськістю
Читайте нас також у соціальних мережах:
Схожі новини за тематикою
-
«Технології захисту навколишнього середовища»
На базі НУВГП відбулась підсумкова конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових...
-
Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Туризм»
24 березня 2021 року відбувся фінальний етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт...
-
Ґрунтовий марафон «100 миль+»
7 серпня 2021 року відбувся дев’ятий Ґрунтовий марафон «100 миль+», який являє собою маршрут...
-
День Гідності та Свободи
Шановна університетська спільното! 21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. Саме цього...
-
Енергоефективність закритих зрошувальних систем України
Хочемо поділитися з вами ще одним вагомим результатом наукової діяльності наших науковців – видано монографію...