Системний аналіз якості навколишнього середовища (ТЗмаг)

Системний аналіз якості навколишнього середовища є методологічною дисципліною спрямованою аналізувати якість навколишнього середовища з використанням системного підходу, що об’єднує методи вивчення систем різної складності й призначення, розробляє ці методи, узагальнює їх, дає практичні рекомендації для їхнього використання. Мета дисципліни – забезпечення загальної підготовки у галузі аналізу складних природних та антропогеннозмінених екосистем, формування знань та вмінь студентів використовувати сукупність методів, прийомів та алгоритмів системного підходу при аналізі якості навколишнього середовища, дослідження його змін та обґрунтуванні шляхів вирішення складних екологічних проблем, які виникають в довкіллі внаслідок дії природних та антропогенних чинників. Предметом вивчення навчальної дисципліни є властивості, структура, взаємозв’язки складних природних, антропогеннозмінених систем, реальні екологічні ситуації та проблеми, які виникають в довкіллі внаслідок антропогенної діяльності що призводить до зміни його якості, а об'єктом системного аналізу якості навколишнього середовища виступають реальні явища і процеси у природі й сууспільстві, а також їхні взаємовпливи, які розглядають як системні.