Легка атлетика, завдяки великій різноманітності змісту, всебічно впливає на організм і особистість студента. Правильно підібрані в процесі навчальної діяльності навантаження викликають позитивну реакцію організму, сприяючи хорошому самопочуттю, бадьорому життєрадісному настрою. Використання легкоатлетичних вправ у навчальному процесі має велике прикладне значення, адже за їх допомогою розвиваються основні фізичні якості – витривалість, сила, швидкість, гнучкість, що широко використовуються як у повсякденному житті, так і у професійній діяльності майбутніх фахівців. Легка атлетика сприяє також вихованню важливих психічних якостей студентів: сили волі, витримки, рішучості, наполегливості у досягненні мети, сміливості, віри у свої сили, свідомості, організованості і дисциплінованості. Вона є чудовим засобом активного відпочинку після напружених розумових занять.

Часовий розріз в історії

1924 рік

Перша згадка про легкоатлетів України

Перша згадка про легкоатлетів України, які виступали на VIII Олімпійських іграх у Парижі – 1924 рік. Львів’яни Станіслав Сосновський (стрибки у довжину) і Арсен Степанюк (біг на довгі дистанції) до фінальної частини не потрапили.

1924 рік

1936 рік

XI Олімпіада в Берліні

Вперше власні змагання українська діаспора провела у Філадельфії в 1936 році. Це була так звана Українсько-Американська олімпіада. Участь у них взяли українці, які мешкали в багатьох містах Сполучених Штатів і Канади.
XI Олімпіада в Берліні 1936 року стала рекордною за участю в ній атлетів українського походження, які виступали в командах Польщі, Румунії, Чехії, США. Два легкоатлети спортивного клубу “Чарні” зі Львова: Казимир Кухарський (четверте місце на дистанції 800 метрів) та марафонець Броніслав Ганцаж. Бронзовим призером у спортивній ходьбі на 50 км став Адальбергс Губенко (деякі джерела Бабенко) з команди Латвії, українець за походженням. Шосте місце у штовханні ядра зайняв Дмитро Заєць, який був заявлений як Дмитри Зайтц в легкоатлетичній команді США.

1952 рік

Олімпійські ігри в Хельсінкі

На Олімпійських іграх в Хельсінкі виступало 11 легкоатлетів, які принесли 12 залікових очок – серед яких три четвертих місця, одне п’яте і одне шосте місце. Петро Денисенко стрибав із жердиною – 4 м 40 см – 4 місце, Євген Буханчик – 110 метрів з перешкодами – 4 місце, Віктор Цибулинко – 4 місце в метанні списа – 71 метр 72 сантиметри.

1952 рік

1956 рік

XVI Олімпіада в Мельбурні

XVI Олімпіада в Мельбурні 1956 року увійшла до історії як «олімпіада Куца» – цей світловолосий хлопець з невеличкого українського села Олексине Тростянецького району Сумської області став дворазовим олімпійським чемпіоном на дистанціях 5 і 10 тисяч метрів. У Тростинці, районному центрі Сумської області, встановлений бронзовий пам’ятник видатному спортсмену, який розриває грудьми фінішну стрічку в Мельбурні.

1960 рік

Олімпійські ігри в Римі

Олімпійські ігри в Римі відкрили нові імена українських чемпіонів. Спартаківець з міста Суми Володимир Голубничий здобув золоту олімпійську нагороду в спортивній ходьбі на 20 км це була перша нагорода на Олімпійських іграх в Римі. Віктор Цибуленко став олімпійським чемпіоном у метанні списа. Людмилі Лисенко з Дніпропетровська не було рівних на дистанції 800 метрів.

1960 рік

1964 рік

Олімпійських ігор в Токіо

Справжнім героєм Олімпійських ігор в Токіо став українець Валерій Брюмель. Завоювавши в Римі срібну медаль у стрибках у висоту, цей талановитий спортсмен від змагань до змагань покращував свої спортивні результати. У нього було звання чемпіона СРСР, Європи, світу – не було тільки звання “олімпійського чемпіона”. В наполегливій боротьбі з американцем Томасом Валерій Брумель перемагає і стає олімпійським чемпіоном в Токіо.

1972 рік

XX Олімпійські ігри в Мюнхені

Величезний інтерес викликали змагання з легкої атлетики на XX Олімпійських іграх в Мюнхені. Двічі поспіль нищівного удару заокеанським атлетам наніс українець Валерій Борзов на дистанції 100 і 200 метрів і отримав звання “короля спринту”. Після перемоги Борзова всі телетексти і телетайпи передавали: “Найшвидша людина планети живе у Києві”. В естафетному бігу 4х100 м Валерій Борзов виводить команду на друге місце і отримує срібну медаль.

1972 рік

1980 рік

Олімпіада в Москві

На Олімпіаді в Москві сильніші легкоатлети світу не змогли прийняти участь у змаганнях. Бойкот Московської олімпіади негативно вплинув на кількість спортсменів та їхні результати. Український штовхальник ядра Володимир Кисильов з Кременчука переміг з олімпійським і особистим рекордом – 21 м 35 см, хоча жодного разу не був чемпіоном СРСР і до збірної команди був включений умовно. Слід відзначити перемогу в Москві Надії Олізаренко, яка встановила світовий і олімпійський рекорд на дистанції 800 м – 1хв 53,5 сек. На дистанції 1500 м Олізаренко була третьою, а чемпіонкою олімпіади стала Тетяна Казанкіна.

1988 рік

Олімпійські ігри в Сеулі

До переможців Олімпійських ігор в Сеулі належить Сергій Бубка, багаторазовий чемпіон Європи і світу, 35-ти разовий світовий рекордсмен, заслужений майстер спорту, кандидат педагогічних наук, Герой України.

1988 рік

1992 рік

XXV Олімпійські ігри в Барселоні

На XXV Олімпійських іграх в Барселоні об’єднана команда СНД була представлена союзними республіками. У 1990 році постало питання про створення Національного олімпійського комітету України і допуск до XXV Ігор у Барселоні нашої самостійної команди. Керівники спортивного комітету України не заперечували проти створення НОК, проте хотіли, щоб він став частиною ОК СРСР, і наші спортсмени виступали під власним прапором, але в складі збірної СРСР.
Національний олімпійський комітет України очолив Валерій Борзов. МОК дозволив об’єднаній команді крокувати на параді відкриття з прапорами тих держав, які представлені в збірній СНД.

1996 рік

Олімпіада в Атланті

Старт українських легкоатлетів в Атланті був вдалим для наших спортсменів. Олімпійською чемпіонкою Атланти стала Інеса Кравець у потрійному стрибку. Олександр Багач зайняв друге місце у штовханні ядра з результатом – 20 м 75 см. Бронзову медаль у секторі для стрибків у висоту здобула легкоатлетка з Миколаєва Інга Бабакова. У метанні молота бронзову медаль виборов легкоатлет із Черкас Олександр Крикун, випередивши тільки на 10 сантиметрів рівненського легкоатлета Андрія Скварука, який став четвертим.