КАФЕДРА ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ

ПІЛАТЕС

ФІТНЕС

ПІЛАТЕС

Система вправ «Пілатес», створена близько 100 років тому німецьким лікарем, тренером, спортсменом Джозефом Пілатесом. Майже всі 100 років свого існування пілатес вважався елітним видом тренінгу, закритою школою, доступною не всім. Д. Пілатес, народився в 9 грудня 1880 році в Німеччині. Він був слабким, хворобливим хлопчиком, який страждав на рахіт, астму та ревматизм. Щоб зміцнення свого здоров’я, Д. Пілатес постійно експериментував, використовуючи різні вправи та способи їх виконання. Це були елементи йоги, гімнастики, циркового та бойового мистецтв, танців і важкої атлетики. Вибираючи найефективніші з них Пілатес зумів розробити систему, яка забезпечує ідеальне поєднання сили та гнучкості тіла.
Система Пілатес найбільше впливає на розвиток таких фізичних якостей, як сила, гнучкість, координаційні здібності. Отримана через регулярні заняття, свобода рухів сприяє ефективній роботі скелетно-м’язової, серцево-судинної та лімфатичної систем, позитивно впливає на психічній стан тих, хто займається.
Система Пілатес навчає прислухатися до свого тіла й усвідомлювати його, розвиває координацію та рівновагу. Більшість вправ виконуються плавно та повільно, що надає силу слабким м’язам, подовжує короткі м'язи, збільшує рухливість суглобів. Унікальність системи полягає в тому, що вона дозволяє комплексно впливати на організм. Поза увагою не залишається жодна частина тіла. Це повний та гармонійній метод тренінгу. Усі вправи доповнюють одна одну і забезпечують організму баланс та рівновагу.

ФІТНЕС

Фітнес – одна з найпопулярніших у всьому світі систем оздоровлення, яка дозволяє задовольнити сучасні потреби різних груп населення, що бажають зробити свою фігуру красивою, здоровою, міцною.
Фітнес – новий сучасний напрямок у системі фізичного виховання, який дуже швидко охоплює розвинуті країни світу. Це відповідь сучасної людини на швидкий темп життя. Заняття фітнесом сприяють зміцненню здоров’я, підвищенню життєвого тонусу, зростанню загальної та спеціальної працездатності, вихованню фізичних якостей, формуванню та корекції статури, психопрофілактиці, психокорекції, психорегуляції, набутті життєвої енергії, бадьорості, життєрадісного настрою, протидії та опору до стресів.
Сьогодні фітнес є одним із найпопулярніших способів фізичного оздоровлення організму і включає у себе різноманітні методики, які відповідають різним смакам людей, допомагають підтримувати тіло у формі та й просто отримувати від спорту задоволення.
Фітнесом у нашому університеті займається 168 студенток I-IV курсу, які обрали його, як пріоритетний вид фізичного навантаження. Заняття проходять під керівництвом досвідчених викладачів – Сініциної О.В., Бірук І.Д., Підгурської О.П., Петрук Л.А.

Часовий розріз в історії

У Vст. до н.е.

Виникнення поняття «фітнес»

В Стародавній Греції виникло поняття «фітнес». Головною метою для перших спортсменів-любителів була внутрішня гармонія і зовнішня краса. У ІІ ст. н.е. мистецтво атлетизму досягло Риму, де атлетичні змагання стали улюбленими народними видовищами. У результаті зародився знайомий багатьом фітнес – нове слово зі старим сенсом.
Варто пригадати і про існування терм – перших давньоримських фітнес-клубів, які служили не тільки для санітарно-гігієнічних процедур, але також для фізичних вправ і культурних розваг.

У Vст. до н.е.

70-ті роки ХХ ст.

ФІтнес в США

Офіційно фітнес з’явився в США близько 30 років тому, хоча перші тренувальні програми сформувалися ще в часи Другої світової війни серед солдатів. В 70-ті роки ХХ ст. аналіз фізичного стану різних груп американського населення показав, що є величезні проблеми з їх здоров’ям і потрібно швидко це виправляти.

Кінец 80-х років ХХ ст.

Фітнес в СРСР

Фітнес нарешті дійшов до СРСР. Ще навіть на початку 80-х рр. як такого поняття «фітнесу» не було зовсім, бо спорт і фізична культура були у нас в повсякденному житті, у всіх була можливість безкоштовно займатися в численних секціях, клубах, будинках культури тощо. Люди займалися, коли хотіли і, де хотіли. Саме фізкультура і спорт стали прообразом модного нині фітнесу. Принципова відмінність нового фітнесу від фізкультури полягає в тому, що тепер люди самі повинні оплачувати власну хорошу фізичну форму. І це абсолютно нормальне явище для нашого сучасного життя. Фітнес – молодий вид спорту в Україні, інтенсивний розвиток якого відбувся в останні кілька років. Стрімкий процес розвитку фітнесу триває і дотепер. Якщо ж повернутися до історії розвитку фітнесу, то варто сказати, що культуризм, атлетизм, атлетична гімнастика, бодібілдинг та фітнес – все це синоніми. Бодібілдинг – це будівництво тіла, а фітнес допомагає зберегти ці досягнення, тому ці два види спорту завжди йдуть поруч. Міжнародні конкурси з бодібілдингу почали проводитися у США, Канаді, Англії, Франції, Бельгії, Німеччині ще з 1901 року.

Кінец 80-х років ХХ ст.

жовтень 1946 року

Заснована "Міжнародна федерація бодібілдингу та фітнесу"

У місті Монреаль (провінція Квебек, Канада) братами Беном та Джо Вейдерами була заснована «Міжнародна федерація бодібілдингу та фітнесу» (International Federation of BodyBuilding and Fitness – IFBB).

18 вересня 1965 року

Перший чемпіонат світу по бодібілдингу

Перший чемпіонат світу по бодібілдингу відбувся в Нью-Йорку, США. Перший чемпіонат Європи відбувся в м. Ессен (Німеччина), в 1968 році. Що ж стосується України, то перший клуб з культуризму відкрив у Запоріжжі в 1969 році Л. Жаботинський.

18 вересня 1965 року

травень 1972 року

Перший чемпіонат України

Перший чемпіонат України був проведений у м. Бердянську.

1990-2000 роки

Зростання популярності бодібілдингу

Сталося вибухове зростання популярності бодібілдингу та фітнесу не тільки, як змагального виду спорту, а й способу фізичного розвитку людства.

1990-2000 роки

При використанні матеріалів - посилання на сайт  обов'язкове

Політика конфіденційності

Технічна підтримка сайту

Повідомити про корупцію

Image

Україна, 33028, м. Рівне, вул. Соборна 11, mail@nuwm.edu.ua

Контакти

Наші координати

Скринька довіри

Image

При використанні матеріалів - посилання на сайт  обов'язкове

Всі права захищені законодавством України

Технічна підтримка сайту

Україна, 33028, м. Рівне, вул. Соборна 11,

mail@nuwm.edu.ua

Контакти

Наші координати

2025 Національний університет водного господарства та природокористування