БОКС

Серед студентів, які закінчили Національний університет водного господарства та природокористування, багато спортсменів боксерів, які зв’язали свою майбутню трудову діяльність зі спортом, успішно поєднуючи навчання та тренування у збірній з боксу, вони захищали честь свого ЗВО у спортивних баталіях різного рівня. Одним з них є випускник механічного інституту майстер спорту Радянського Союзу з боксу Володимир Штинда, бронзовий призер спартакіади народів СРСР в 1986 році.
Також потрібно згадати двох рідних братів Олександра та Юрія Шепелюк. Олександр будучи студентом 4 курсу механічного факультету в 2011 році виконав норматив майстра спорту міжнародного класу. Став чемпіоном турніру класу «А» пам'яті Михайла Мангера в м. Херсон. Юрій Шепелюк, також випускник нашого університету, майстер спорту України з боксу, чемпіон кубка України 2010 рік, бронзовий призер чемпіонату України в місті Чернівці 2011 рік. Представник будівельного факультету Карташова Дмитра, майстра спорту України з боксу. Який представляв наш заклад у складі національної збірної України на чемпіонаті світу серед студентів у столиці Азербайджану у місті Баку в 2012 р., де Дмитро завоював бронзову медаль.

Часовий розріз в історії

6-4 тисячоліть до н.е.

Кулачні бої у стародавньому світі

Найдавніші з відомих нині зображень кулачних бійців належать до 6-4 тисячоліть до н.е. Витоки кулачного бою лежать у первісному суспільстві, коли необхідність задоволення життєвих потреб вимагала від людей фізичної готовності до ведення поєдинків із суперниками та тваринами.

6-4 тисячоліть до н.е.

Друге тисячолітті до н.е.

Кулачні бої у культурі Давньої Греції.

Історію розвитку кулачних боїв неможливо уявити поза зв'язком з культурою Давньої Греції. В другому тисячолітті до н.е. з'являються міфи про героїв-Богів наділених фізичним тілом і здійснювали подвиги, що вимагали величезної фізичної сили, та навичок ведення поєдинків. Тесей, що вбив Мінотавра. Змагання були частиною свят і вистав, однією з форм вшанування богів.

500 році до н.е.

Перші поєдинки

Поєдинки стали проводитися стоячи, а учасникам обмотували руки нижче ліктя, а в 500 році до н.е. почали проводити бої в рукавицях.

500 році до н.е.

300 рік до н.е.

Окреслено боксерський ринг. Перші правила.

Приблизно в 300 рік до н.е. було окреслено боксерський ринг. Бійцям надавалося для поєдинків коло, за межі якого категорично заборонялося виходити. За перебігом поєдинку стежив суддя.
Появляються правила ведення кулачних поєдинків, авторство приписують синові самого Зевса Гераклові: Бій ведеться на обмеженому майданчику, кисті рук бійців обмотуються ременями, переможений має підняти руку, заборонялося застосування прийомів боротьби, за дотриманням правил стежив суддя з прутами в руках. Ударами прутів суддя розбороняв бійців у разі порушення правил.
В третьому ст. до н.е. почали використовувати товсте, шкіряне кільце для захисту суглобів кулака. Надягали на руку поверх ременів, як рукавичка.

688 рік до н.е.

Кулачні бої на Олімпійських іграх

Кулачні бої вперше з'явилися на Олімпійських іграх і згодом стали одним з найпопулярніших видів змагань.

688 рік до н.е.

16 серпня 1743 року

Опубліковано перші загальноприйняті правила

На Британських островах набув широкого поширення англійський бокс голими кулаками. Починаючи з 1719 р. ведеться офіційне літочислення історії боксу. 
16 серпня 1743 року опубліковано перше загальноприйняте в Англії зведення правил. Джек Броутон, чемпіон Англії публікує перше зведення правил поєдинків (Броутонський кодекс). Броутон увів у бокс ухили, блоки, атаки і відходи. Саме він винайшов перші боксерські рукавички-муфти,щоб звести до мінімуму ризик травм. Правила складалися з семи пунктів. Ці правила деякою мірою регулювали бій і заклали спортивні підвалили для подальшого розвитку мистецтва боксу.

 

1790 рік

Концепція «наукового боксу»

Даніель Мендоза виробив концепцію «наукового боксу», яка здійснила революцію як в професійному так і в аматорському боксі. На базі цієї концепції опубліковано у 1790 р. підручник «Сучасне мистецтво боксу». Сам Даніель провів 33 бої проти першокласних боксерів. Виступи Мендози були найкращою пропагандою боксу, він був непереможним аж до 1795року.

1790 рік

1841 рік

Перший спеціальний пояс в історії боксу

Чемпіону Англії Бенджаміну Каунту був присуджений перший спеціальний пояс в історії боксу за перемогу в бою якій тривав 47 хвилин і складався з 35 раундів.

17 квітня 1860р.

Перший бій за звання чемпіона світу

У Фарнборо (Англія) відбувся перший бій за звання чемпіона світу між англійцем Томом Сайєрсом і американцем Джоном Хіненом. Матч тривав 42 раунди (дві години шість хвилин) і був завершений з сумнівним результатом – нічия.

17 квітня 1860р.

1867 рік

Правила з 12 пунктів.

Журналіст Джон Грехем Чемберс розробив правила для майбутнього любительського чемпіонату Лондона, маркіз Куїнсберрі підтримав матеріально автора. У тому ж році правила маркіза Куїнсберрі стали офіційно визнаними в боксі, а бокс голими руками відійшов у історію. Правила складаються з 12 пунктів. З цього часу саме за цими правилами стали проводити боксерські поєдинки.

1904 рік

Бокс у програмі Олімпійських ігор

Потужним стимулом розвитку англійського любительського боксу стало включення його до програми Олімпійських ігор в 1904 р. в американському Сент-Луїсе. У першій Олімпіаді приймало участь 40 спортсменів в 7 вагових категоріях.

1904 рік

14 листопада 1988 року

Жіночий любительський бокс

Конгрес АІВА ухвалив рішення про розвиток і культивування жіночого любительського боксу, а також про організацію і проведення змагань.

1997 рік

Перший жіночий чемпіонат

Асоціація боксу США організувала перший в історії національний жіночий чемпіонат.

1997 рік

24 листопада 2001 року

Перший чемпіонат світу з боксу серед жінок

Перший чемпіонат світу з боксу серед жінок, який проводила Міжнародна асоціація любительського боксу відбувся в містечку Скретон (США) 24 листопада 2001 р. Бої проходили в 12 вагових категоріях. У чемпіонаті взяли участь 125 жінок-боксерів із 30 національних федерацій.

2008 рік

Кубок Вела Баркера

Кубок Вела Баркера - приз, який вручається найтехнічнішому боксеру Ігор Олімпіади, незалежно від місця, яке він посів. 2008 р. на 29 Олімпійскіх іграх в місті Пекін (Кітай) український спортсмен-боксер Василь Ломаченко в напівлегкій вазі 57 кг. став володарем кубка Вела Баркера, як один із найсильніших і найтехнічнійших боксерів серед 283 боксерів-учасників Олімпійських ігор.

2008 рік

2010 рік

Жіночий бокс у програмі Олімпійських ігор

Міжнародний Олімпійський комітету включив жіночий бокс в програму 30 Олімпійських Ігор. у Лондоні 2012 р. в трьох вагових категоріях. Британка Нікола Адамс стала першою олімпійською чемпіонкою з боксу.

При використанні матеріалів - посилання на сайт  обов'язкове

Політика конфіденційності

Технічна підтримка сайту

Повідомити про корупцію

Image

Україна, 33028, м. Рівне, вул. Соборна 11, тел. (0362) 63-32-09

mail@nuwm.edu.ua

Наші координати

Скринька довіри

Image

При використанні матеріалів - посилання на сайт  обов'язкове

Всі права захищені законодавством України

Технічна підтримка сайту

Україна, 33028, м. Рівне, вул. Соборна 11,

тел. (0362) 63-32-09

mail@nuwm.edu.ua

Наші координати

2024 Національний університет водного господарства та природокористування