Вступ на бакалавра у 2024 році: основні пропозиції

Важливо: у цій статті наведено норми проєкту Порядку прийому. Деякі норми можуть зазнати змін після остаточного затвердження Порядку прийому.

Як зазначено в проєкті Порядку прийому, вступ до закладів вищої освіти у 2024 році, для здобуття ступеня бакалавра, відбуватиметься на підставі результатів національного мультипредметного тесту 2022–2024 років або зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року, творчого конкурсу, співбесід і розгляду мотиваційних листів.

В цьому році планується, що для вступу і на бюджет, і на контракт абітурієнти мають скласти НМТ з чотирьох предметів. Три предмети будуть обов’язковими (українська мова, математика, історія України), а один предмет – за вибором учасника (українська література, географія, біологія, фізика, хімія, англійська, німецька, французька, іспанська мова).

Вступники на мистецькі та спортивні спеціальності, окрім НМТ, мають пройти творчий конкурс у закладі освіти. В НУВГП до спеціальностей, де буде проведений творчий конкурс, відносять спеціальності 017 «Фізична культура і спорт» та 191 «Архітектура та містобудування».

Замість результатів НМТ 2024 року, можна буде використати результати НМТ 2022 або 2023 року, ЗНО 2021 років чи матурального іспиту (матуральний іспит передбачений для  громадян республіки Польща). Комбінувати результати НМТ або ЗНО різних років в цьому році буде неможливо.

Вступники, які мають право на спеціальні умови вступу, зможуть узяти участь у конкурсному відборі на підставі співбесіди. Співбесіда – це форма вступного випробування, яка передбачає оцінювання знань, умінь та навичок вступника з одного-чотирьох предметів. В нашому університеті співбесіда складається з трьох конкурсних предметів: українська мова, математика та історія України. Для спеціальностей 017 «Фізична культура і спорт» та 191 «Архітектура та містобудування» додатково буде проведений творчий конкурс.

Передбачено, що, крім вступних випробувань, усі вступники мають написати мотиваційні листи. Текст мотиваційного листа вступник має додати до кожної поданої електронної заяви.

Реєстрація електронних кабінетів

Для подання заяв в електронній формі вступник має зареєструвати електронний кабінет. Реєстрацію кабінетів і завантаження необхідних документів заплановано розпочати 01 липня.

За допомогою цих кабінетів вступники зможуть реєструвати заяви (у тому числі для участі у співбесідах і творчих конкурсах).

Планується, що у 2024 році особисті електронні  кабінети вступників працюватимуть до 31 жовтня.

Для надання допомоги вступникам щодо роботи з електронними кабінетами у НУВГП діятиме консультаційний центр за адресою: м. Рівне, вул. Карнаухова 53а (7 навчальний корпус). При цьому будь-який вступник зможе звернутися по допомогу до консультаційного центру не залежно від подальшого вибору іншого закладу вищої освіти.

Окрім того, консультаційний центр надає послуги з реєстрації пільг вступників, які претендують на спеціальні умови вступу (співбесіда, квота 1 та 2, переведення на вакантні місця державного замовлення). З переліком пільгових категорій можливо ознайомитись за посиланням «ПІЛЬГИ».

Подання заяви

Заяву про вступ вступник заповнюватиме в режимі онлайн.

У заяві вступники мають вказати рівень вищої освіти, основу вступу, конкурсну пропозицію із зазначенням освітньої програми (спеціальності, предметної спеціальності, спеціалізації, декількох освітніх програм у межах спеціальності), форму здобуття вищої освіти та інформацію про себе.

Для заяв на бюджет абітурієнт має визначити пріоритетність.

Згідно з цьогорічним проєктом Порядку прийому, вступники можуть загалом подати максимум п’ятнадцять заяв, з них максимум п'ять заяв – на бюджетні місця.

Конкурсний відбір

Конкурсний відбір у 2024 році заплановано провести на основі конкурсного бала та розгляду мотиваційних листів.

Вступники будуть допускатись до конкурсу на бюджетні місця в разі наявності конкурсного бала не менше ніж 130 (до абітурієнтів, які є дітьми загиблих захисників України, ця умова не застосовуватиметься).

Для спеціальностей  «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні економічні відносини», «Фармація, промислова фармація», «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія» конкурсний бал для вступу і на бюджет, і на контракт не може бути меншим ніж 150 балів.

Розрахунок конкурсного бала

Планується, що вступники братимуть участь у конкурсному відборі з використанням конкурсного бала, для розрахунку якого будуть використані і бали за чотири предмети НМТ (2024 року) або три предмети НМТ (2023 та 2022 року) або три предмети ЗНО (2021 року), а для мистецьких та спортивних спеціальностей – ще й додатково бали за творчий конкурс.

Бали НМТ/ЗНО будуть перемножуватись на вагові коефіцієнти. Для кожної спеціальності в додатку 7 до Порядку прийому та на сайті НУВГП «НМТ або сертифікат ЗНО» визначені невід’ємні вагові коефіцієнти, що будуть застосовані до рейтингових балів із предметів НМТ/ЗНО та творчого конкурсу.

Суть застосування коефіцієнтів полягає в наданні результатам із предметів НМТ більшої ваги при вступі на споріднену предмету спеціальність.

Також під час розрахунку конкурсного бала вступник зможе використати бал за успішне закінчення в рік вступу підготовчих курсів НУВГП для вступу саме до НУВГП на спеціальності, яким надається особлива підтримка.

Остаточно конкурсний бал буде множитись на регіональний та галузевий коефіцієнти шляхом його множення на їх добуток.

Галузевий коефіцієнт дорівнюватиме 1,02 для поданих заяв із пріоритетністю 1 та 2 на спеціальності, яким надається особлива підтримка; 1,00 – в інших випадках.

Регіональний коефіцієнт заплановано встановити пізніше залежно від місця фактичного розташування закладів вищої освіти.

Терміни вступу

Реєстрація заяв на участь у співбесідах (пільгові категорії вступників) та творчих конкурсах для вступу на бюджет запланована з 03 липня до 18:00 10 липня.

Для вступу виключно на контракт реєстрація заяв для участі у співбесідах (пільгові категорії вступників) та творчих конкурсах триватиме до 25 липня.

Співбесіди та творчі конкурси планується провести в декілька потоків з 07 по 18 липня, а для вступу виключно на контракт – до 31 липня.

Реєстрація заяв вступників в електронних кабінетах розпочнеться 19 липня та закінчиться 31 липня.

Формування рейтингових списків вступників, надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих на бюджет має закінчитись 05 серпня.

Вступники, які отримали рекомендації, мають виконати вимоги до зарахування на бюджет до 08 серпня.

Зарахування вступників на бюджетні місця відбудеться не пізніше 10 серпня, на контракт – не пізніше ніж 30 серпня.

Надання рекомендацій до зарахування контрактників відбудеться не раніше 09 серпня.

Переведення на вакантні бюджетні місця осіб, які зараховані на контракт і мають право на таке переведення, відбудеться не пізніше 18 серпня.

Додатковий вступ

Планується, що після завершення основного періоду вступу НУВГП проведе одну або дві чергові сесії реєстрації заяв вступників на контракт.

Ці сесії можуть тривати в період з 01 вересня до 31 жовтня.

За матеріалами проєкту Порядку прийому до закладів вищої освіти.


 

Коментарі (0)

Середня оцінка 0 з 5 згідно 0 голосів
Коментарі відсутні

Залиште свій коментар

  1. Залишити коментар як гість. Зареєструватися або авторизуватися.
Rate this post:
0 Characters
Вкладення (0 / 3)
Поділитися Вашим місцезнаходженням

При використанні матеріалів - посилання на сайт  обов'язкове

Політика конфіденційності

Технічна підтримка сайту

Повідомити про корупцію

Image

Україна, 33028, м. Рівне, вул. Соборна 11, тел. (0362) 63-32-09

mail@nuwm.edu.ua

Наші координати

Скринька довіри

Image

При використанні матеріалів - посилання на сайт  обов'язкове

Всі права захищені законодавством України

Технічна підтримка сайту

Україна, 33028, м. Рівне, вул. Соборна 11,

тел. (0362) 63-32-09

mail@nuwm.edu.ua

Наші координати

2024 Національний університет водного господарства та природокористування