Попередні правила вступу 2024

Міністерство освіти і науки оприлюднило проєкт Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2024 році.

Документ містить усю необхідну інформацію про особливості перебігу вступу в наступному році, строки та етапи проведення вступної кампанії для майбутніх вступників на бакалаврат та в магістратуру.

Очікувано, вступ до закладів вищої освіти відбуватиметься на підставі результатів Національного мультипредметного тесту - для бакалаврату, Єдиного фахового вступного випробування та Єдиного вступного іспиту - для магістратури.

Основною новацією проведення вступної кампанії у 2024 році стане збільшення кількості предметів НМТ до чотирьох.

Обов’язковими тестами будуть 3 предмети: українська мова, математика, історія України, а один предмет вступник обиратиме з поданого переліку: українська література, географія, біологія, фізика, хімія, англійська, німецька, французька, іспанська мова.

Вступники на мистецькі та спортивні спеціальності не лише проходитимуть творчий конкурс, як це було в попередні роки, а й складатимуть мультитест.

Замість результатів НМТ 2024 року, можна буде скористатись результатами НМТ 2022 або 2023 року, ЗНО 2021 років чи матурального іспиту.

Усі вступники братимуть участь у спільних широких конкурсах із використанням однакового розрахунку конкурсного бала.

Вступники будуть допускатись до конкурсного відбору на бюджетні місця в разі наявності конкурсного бала не менше ніж 130 (до абітурієнтів пільгових категорій ця умова не застосовуватиметься).

Для спеціальностей «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини», «Фармація, промислова фармація», «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія» конкурсний бал для вступу не може бути меншим ніж 150 балів.

Для розрахунку конкурсного бала абітурієнтів використовуватимуться вагові коефіцієнти предметів НМТ, які будуть збережені з 2023 року.

У вступній кампанії 2024 року не планується використовувати середні бали раніше здобутих документів про освіту та сільський коефіцієнт.

Натомість, як і в 2023 році, буде використаний регіональний та галузевий коефіцієнти.

Планується залишити бал за успішне закінчення у рік вступу підготовчих курсів закладу вищої освіти для вступу до нього за шкалою від 0 до 10 балів у разі вступу на спеціальності, зазначені в Переліку спеціальностей, яким надається особлива підтримка.

Розширений перелік спеціальностей на які при вступі в магістратуру вступники будуть складати Єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) - це спеціальності галузей знань 01 «Освіта/Педагогіка» (крім спеціальності 017 «Фізична культура і спорт»), 05 «Соціальні та поведінкові науки», 06 «Журналістика», 07 «Управління та адміністрування», 08 «Право», 12 «Інформаційні технології», 24 «Сфера обслуговування», 28 «Публічне управління та адміністрування», 29 «Міжнародні відносини».

У 2024 році передбачено збереження усіх пільг та пільгових категорій, зокрема для жителів тимчасово окупованих територій.

Громадське обговорення документа триватиме до 31 січня.

Ознайомитись з проєктом Порядку прийому можливо за посиланням: ПРОЄКТ


Читайте нас також у соціальних мережах:

Схожі новини за тематикою

Коментарі (1)

Середня оцінка 0 з 5 згідно 0 голосів
This comment was minimized by the moderator on the site

Доброго вечора, а яка ситуація з грантами?

  Іван
Коментарі відсутні

Залиште свій коментар

  1. Залишити коментар як гість. Зареєструватися або авторизуватися.
Rate this post:
0 Characters
Вкладення (0 / 3)
Поділитися Вашим місцезнаходженням

При використанні матеріалів - посилання на сайт  обов'язкове

Політика конфіденційності

Технічна підтримка сайту

Повідомити про корупцію

Image

Україна, 33028, м. Рівне, вул. Соборна 11, тел. (0362) 63-32-09

mail@nuwm.edu.ua

Наші координати

Скринька довіри

Image

При використанні матеріалів - посилання на сайт  обов'язкове

Всі права захищені законодавством України

Технічна підтримка сайту

Україна, 33028, м. Рівне, вул. Соборна 11,

тел. (0362) 63-32-09

mail@nuwm.edu.ua

Наші координати

2024 Національний університет водного господарства та природокористування