День журналіста відзначили в НУВГП

Кафедра журналістики та українознавства разом зі студентами спеціальності «Журналістика» НУВГП провели низку заходів з нагоди професійного свята – Дня журналіста України.

Дізнатися про тонкощі роботи на телеканалі, побачити процеси, що нерозривно пов‘язані між собою (підготовка матеріалу, гримування, знімання, монтування, трансляція), ознайомитися із самою телестудією студенти мали змогу під час майстер-класу із тележурналістики від провідних фахівців телеканалу «ITV».

Ще один захід – відкрита медіазустріч «Журналістика як професія» – зібрав студентів, викладачів та знаних регіональних медіаекспертів – головного редактора телеканалу «ITV» Валентину Ілліну, шеф-редактора ITV MEDIA GROUP Юрія Савчина, заступника головного редактора газети «Сім днів» Наталію Ниркову. Модерував захід доцент Антон Шинкарук.

Що таке новина? Журналістика – це групова чи самостійна робота? «Журналістика»: якими трьома словами можна описати професію? Журналістика – масова, соціальномедійна чи цифрова? Якою буде журналістика в 2050? Які вимоги висуває медіагалузь до журналістської освіти? Яким чином варто удосконалювати освітні програми з журналістики, щоб максимально відповідати викликам сьогодення?Своїм баченням відповіді на ці та низку інших питань поділилися під час зустрічі фахівці-практики. Наші роботодавці висловили побажання, якими вони хочуть бачити майбутніх журналістів – грамотними, динамічними, оригінальними, наполегливими.

У рамках святкування Дня журналіста студенти взяли участь у конкурсі есе "Мій вибір - ЖУРНАЛІСТИКА!», які були опубліковані на сторінці кафедри напередодні.

За результатами відгуків і вподобань читачів, приз глядацьких симпатій отримала Юлія Рубан – першокурсниця спеціальності «Журналістика» НУВГП. А перше місце за оцінками фахового журі конкурсу – в третьокурсника Іллі Томашевського.

Персональні відзнаки від  члена Спілки письменників Світлани Мейти за творчу оригінальність дісталися Софії Шаповал та Іллі Томашевському. Призами відзначено роботи Вікторії Ільчук та Любомира Шевчука.

До організації святкування долучився відділ зв’язків з громадськістю НУВГП, за що ми їм щиро вдячні.

А ще був святковий кафедральний торт і багато спілкування в професійному колі про плани на майбутнє.

Майя Дзюба,
доцент кафедри журналістики та українознавства

Читайте нас також: