В Open Office відбулася онлайн зустріч щодо участі бажаючих у волонтерській програмі «INTERCULTURE 5S»
у рамках найбільшої європейської програми волонтерства «Європейського Корпусу Солідарності», координаторами якої є НУВГП та уряд м. Люблін (Польща).
Захід відкрив вітальною промовою проректор Олег Лагоднюк. Олег Анатолійович відмітив, що університет реалізує третій проєкт з волонтерства, де вже понад 100 осіб мали змогу взяти участь. Окрім того, саме НУВГП є координатором набору волонтерів в Україні та організатором зустрічей з представниками департаменту Любліна щодо участі в програмі.
Далі основною інформацією щодо проєкту та участі в ньому поділилися директор Центру міжнародної співпраці Адміністрації міста Люблін, голова керівного комітету проєкту «Interculture 5S» Кшиштоф Становський та координатор проєкту «Interculture 5S» у Польщі Віталій Падалка.
Зокрема, присутні дізналися, що участь бажаючих у проєкті повністю безкоштовна. Витрати на проїзд, страховку, житло, тестування на COVID-19 забезпечує приймаюча сторона. Ще й гроші на кишенькові витрати надає. Натомість учасники отримують гарну нагоду впродовж трьох тижнів здобути волонтерський досвід, взяти участь у культурному та громадянському житті Любліна і Польщі, різноманітних проєктах, а згодом впровадити це у своєму рідному місті.
Керівник відділу Центру міжнародної співпраці Адміністрації міста Люблін, заступник голови керівного комітету проєкту «Interculture 5S» Евеліна Грабан розповіла про широке коло можливостей, які надає участь у проєкті волонтерам. Пані Евеліна представила також презентацію про Люблін, розповіла про промоції та фестивалі – «Інші звучання», Карнавал циркачів, Ягелонський ярмарок та Конгрес транскордонної співпраці, на які залучаються волонтери, мету їх участі та обов’язки останніх. Евеліна Грабан підкреслила, що знання польської мови не є обов’язковим. Адже до кожної волонтерської групи буде прикріплено керівника, якій володіє українською. Проте знання польської та англійської мов розширить коло можливостей та самореалізації волонтерів під час участі у проєкті.
До координаторів проєкту слухачі поставили і низку запитань. Зокрема, стосовно часу опрацювання анкет, вірогідності потрапляння кандидата на участь у програмі, вакцинацій, рівня знання польської і англійської мови, повторної участі та інші.
Усі деталі щодо проекту можна перечитати тут: https://nuwm.edu.ua/university/ads/nov20210512006
Наталія Пархомчук,
відділ зв’язків із громадськістю
Читайте нас також: