Днями Центр міжнародних проєктів «Євроосвіта» в партнерстві з міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence представив п’ятнадцятий академічний рейтинг закладів вищої освіти України «Топ-200 Україна 2021».
При складанні цьогорічного рейтингу експерти враховували сучасні тенденції розвитку вищої освіти в Україні та світі, у тому числі в результаті впливу пандемії COVID-2019.
Базовими принципами рейтингу університетів України стали: забезпечення відкритості, прозорості, об’єктивності й незалежності ранжування університетів з використанням відкритих даних прямих вимірів на веб-ресурсах незалежних національних та міжнародних організацій і установ; врахування всебічності їх діяльності; щаблі в світових рейтингах; участь в програмах Erasmus+ Європейського Союзу тощо.
Методика рейтингування університетів України полягала у сумуванні ряду показників та коефіцієнтів. Зокрема, оцінювалась діяльність ЗВО за напрямками: науково-видавнича діяльність; науково-дослідницькі досягнення; цитованість наукових праць вчених університету; якість представлення та популярність ЗВО в Інтернет-просторі на основі незалежних вебометричних показників; якість підготовки; навчально-наукова робота; винахідницька діяльність та привабливість університету для абітурієнтів.
Безпосередньо показниками діяльності були: QS World University Rankings; Scopus; Webometrics; програми Erasmus+ та інші Європейського Союзу; Nature Index; UniRank результати Всеукраїнських студентських олімпіад 2018/2019 і конкурсів наукових робіт 2019/2020 (за сумою балів); премії Президента України та Верховної Ради України для молодих вчених; кількість отриманих патентів вченими університету в 2020 р. та середнє зважене значення для рейтингів ЗВО за кількістю поданих заяв абітурієнтами з середнім конкурсним балом в 2020 році.
Що стосується безпосередньо НУВГП, то цьогоріч заклад посів 47 сходинку в рейтингу - на три вище, ніж минулого року.
Наталія Пархомчук,
відділ зв’язків із громадськістю
Читайте нас також: