Навчальний тренінг “Вступ до міжкультурної комунікації” від Нідерландської бізнес-академії у в рамках проекту “ІНТЕРАДІС”

Представники проектної групи НУВГП у складі співробітників Центру міжнародного співробітництва та освіти та сектору грантової роботи взяли участь у четвертому навчальному онлайн візиті “Вступ до міжкультурної комунікації”, який був організований та проведений Нідерландською бізнес-академією 20 квітня 2021 року у рамках грантового проекту “Інтеграція та адаптація іноземних студентів / INTERADIS”.

Програма онлайн-семінару:

Вступні промови Яна ван Цвітена та Стіва Остена “Короткострокові та довгострокові перспективи інтерналізації”.

Презентація Яна ван Цвітена “Глобалізація освіти”.

Панельна групова дискусія.

Презентації спікерів  панельної дискусії:

Тарас Фініков “Як набути міжкультурних компетенцій”.

Ізабелла Агарді “Формування іміджу та побудова ідентичності”.

Маріо Неве “Інтернаціоналізація у контексті впливу середовища та місця”.

Хала Наум Неме “Європейський громадянин: особистий досвід”.

У вітальних промовах Ян ван Цвітен та Стів Остен на тему глобалізації освіти, наголосили на ключовій тезі, прийнятій під час зустрічі лідерів Європейської Комісії в Гетебурзі 17 листопада 2017 року: “Зміцнення європейської ідентичності має відбуватися через освіту та культуру”. Відтак, ця теза стала ключовою для роздумів під час групової дискусії, де всі учасники семінару були розділені на п’ять груп та мали відповісти на наступні запитання: “Для чого потрібна інтернаціоналізація?”, “Коротко- та довгострокові цілі міжнародного розвитку вищої світи та університетів в Україні”, “Які зміни слід впровадити та яких результатів можемо досягти?”.

Щиро вдячні Нідерландській бізнес-академії за організацію плідного та ефективного семінару, а доповідачам за їх змістовні думки та презентацію власного досвіду!

Для довідки: Проект “Адаптація та інтеграція іноземних студентів / INTERADIS” (619451-EPP-1-2020-1-NL-EPPKA2-CBHE-JP) спрямований на інтеграцію іноземних студентів в український та європейський освітній простір за допомогою культурних, етнічних, соціальних та академічних цінностей. Проект співфінансується Європейським Союзом у рамках конкурсу Еразмус+ з розвитку потенціалу вищої освіти.

Власюк Галина,
відділ міжнародних зв'язків