Вшанування пам’яті Великого Кобзаря

З нагоди 207-ої річниці  від дня народження українського поета, художника, мислителя Т.Г. Шевченка відділ роботи з іноземними громадянами  провів Шевченківський  літературний марафон.

До заходу долучились  студенти,  слухачі підготовчого відділення та аспірантка університету.

Учасники читань: Овезова Бібіджан (Республіка Туркменістан), Аріас Еррера, Кевін Адріан (Республіка Еквадор), Трухільо Робаліно,  Матіас Ніколас (Республіка Еквадор), Чжан Цзелу (Китайська Народна Республіка),  Азхар Мохамед (Союз Коморських Островів),  Махмуді Жамаль Еддін (Королівство Марокко), Нієто Леон,  Крістопер Арієль (Республіка Еквадор). Студенти різних спеціальностей: гідроенергетика, транспортні технології, підприємництво, торгівля та біржова діяльність й  інші  – декламували поезію Тараса Шевченка. Також, на основі уривку комедії «Сон», студенти-іноземці записали відеоролик, в якому відтворили поему  Тараса Шевченка очима громадян інших держав. А ще присутні дізналися про основні та цікаві факти біографії поета, почули про літературну спадщину  Тараса Шевченка, центральну роль в якій відіграє збірка поетичних творів «Кобзар», слухали  його твори у виконанні відомих акторів, обмінювалися  думками, обговорювали  роль Шевченка у становленні української культури, літератури та мови.

Варто відзначити, щороку іноземці  університету із задоволенням долучаються до урочистостей, присвячених вшануванню пам’яті  Великого Кобзаря, які традиційно відбуваються у «Світлиці» першого гуртожитку. Сподіваємось, наступного навчального року  цій традиції  інтернаціональних читань ніщо не стане на заваді.

Наталія Пархомчук,
відділ зв’язків із громадськістю