Університет

Студенти-юристи протестували на собі детектор брехні

Студенти і викладачі навчально-наукового інституту права НУВГП зустрілись з керівником представництва Всеукраїнської асоціації поліграфологів у Рівненській області Альоною Трачук. Гостя провела практичне заняття, на якому ознайомила зі специфікою проведення судових психофізіологічних експертиз на поліграфі. Фаховий поліграфолог зазначила, що існує кілька напрямків застосування поліграфа: 1) у криміналістичних цілях; 2) у сфері трудових відносин (перевірка персоналу, службові розслідування, профілактика неетичної поведінки); 3) приватні цілі (зокрема, у сфері сімейно-шлюбних відносин).

Як наголосила Альона Трачук, нині  готується пакет нормативно-правових актів, який би остаточно визначив правовий статус експертиз на поліграфі, сфери його застосування в Україні. Це особливо актуально, зважаючи на те, що перевірки на поліграфі проводяться більш ніж у 70 країнах світу, серед яких загальновизнаним лідером є США.

Після теоретичної частини студенти і викладачі навчально-наукового інституту права НУВГП мали можливість ознайомитися з практикою опитування із застосуванням комп’ютерного поліграфа. Процедура опитування і проблематика застосування поліграфа стала предметом жвавого обговорення. Зрештою Альона Трачукяк представник корпусу поліграфологів запросила бажаючих пройти спеціальну підготовку щодо проведення психофізіологічних досліджень з використанням поліграфа, адже у поліграфічних експертиз є очевидна перспектива.

Читайте нас також: