В рамках співпраці з АЕС, що входять до складу НАЕК «Енергоатом», відбулася онлайн-зустріч із представниками атомних електростанцій - генеральними директорами Хмельницької АЕС Андрієм Козюрою, Рівненської АЕС Павлом Павлишиним та народним депутатом ВРУ Олександром Ковальчуком.
Гостей привітав ректор Віктор Мошинський і відмітив значимість університету та можливості закладу в підготовці сучасних і кваліфікованих фахівців для атомних електростанцій. Адже ще у 2019 році НУВГП увійшов до числа профільних ЗВО у підготовці фахівців для НАЕК «Енергоатом». Зі свого боку, нардеп Олександр Ковальчук запевнив у сприянні на місцевому і державному рівні підтримки щодо вирішення питань, пов’язаних з підготовкою кадрів для галузі атомної енергетики.
Із презентацією Рівненської АЕС виступив Павло Павлишин. Очільник підприємства зазначив, що НУВГП готує спеціалістів за напрямами, актуальними для атомної галузі і підприємства зокрема. Наразі у складі колективу АЕС працює понад 500 чоловік - випускників університету. В той же час Павло Павлишин відмітив потребу в кваліфікованих спеціалістах на АЕС: енергетиках, електромеханіках, айтішниках, електротехніках, гідроенергетиках. Адже вже в найближчі п’ять років прогнозується ріст «кадрового голоду». У цьому енергогенеруюче підприємство повністю покладається на НУВГП та робить для цього спільні кроки.
У свою чергу, гендиректор Хмельницької АЕС Андрій Козюра, після представлення підприємства, підкреслив важливість поглиблення співпраці з університетом щодо якості підготовки затребуваних фахівців. Окрім того, пан Андрій розповів про низку переваг для працівників підприємства, привілеї та представив наявні вакансії.
Про вектори співпраці й досягнення говорив професор кафедри АУТП Андрій Сафоник. Тут варто відзначити спільні лекції, тренінги, семінари, розвиток дуальної освіти, аналіз ОП з метою наближення до потреб атомної електростанції, перспективи підготовки фахівців за новими ОП.
Глядачі онлайн-дискусії також активно долучилися до обговорення питань підготовки майбутніх атомників через свої запитання. Зокрема стосовно врахування специфіки підготовки фахівців для електростанцій в ОП; перспектив спільної підготовки фахівців за новими ОП; середнього віку працівників станцій, причин відтоку кадрів та їх вирішення; програми вакцинації на підприємствах; готовності університету змінити ОП «під АЕС» та інші.
Переглянути вебзустріч можна за наступним посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=BGhQvHFYt_Q&feature=youtu.be
Наталія Пархомчук,
відділ зв’язків із громадськістю
Читайте нас також: