Університет

Готуємо атомників спільно

Готуємо атомників  спільно

В рамках співпраці з  АЕС, що входять до складу   НАЕК «Енергоатом», відбулася  онлайн-зустріч із представниками атомних електростанцій  - генеральними  директорами  Хмельницької АЕС  Андрієм Козюрою, Рівненської  АЕС  Павлом Павлишиним та  народним депутатом  ВРУ  Олександром  Ковальчуком.

Гостей привітав ректор Віктор Мошинський і відмітив значимість  університету  та можливості закладу в  підготовці  сучасних і кваліфікованих фахівців  для атомних електростанцій. Адже ще у 2019 році НУВГП увійшов до числа профільних ЗВО у підготовці фахівців для НАЕК «Енергоатом». Зі свого боку, нардеп Олександр Ковальчук запевнив у сприянні на місцевому і державному рівні підтримки щодо вирішення питань, пов’язаних з підготовкою  кадрів для галузі атомної  енергетики.

Із презентацією Рівненської АЕС виступив Павло Павлишин. Очільник підприємства   зазначив, що НУВГП  готує спеціалістів  за напрямами, актуальними для атомної галузі і підприємства зокрема. Наразі у  складі колективу АЕС працює  понад 500 чоловік -  випускників  університету. В той же час  Павло Павлишин відмітив потребу в кваліфікованих спеціалістах  на АЕС: енергетиках, електромеханіках, айтішниках, електротехніках, гідроенергетиках. Адже вже в   найближчі п’ять  років прогнозується  ріст «кадрового голоду». У цьому енергогенеруюче підприємство повністю покладається на НУВГП та робить для цього спільні кроки.

У свою чергу,   гендиректор Хмельницької АЕС Андрій Козюра,  після представлення підприємства, підкреслив  важливість поглиблення співпраці з університетом щодо  якості  підготовки затребуваних фахівців. Окрім того, пан Андрій розповів про низку переваг  для працівників підприємства, привілеї  та представив наявні вакансії.

Про вектори співпраці й  досягнення  говорив   професор кафедри АУТП Андрій Сафоник. Тут варто відзначити спільні лекції, тренінги, семінари, розвиток дуальної освіти,  аналіз  ОП  з метою наближення до потреб атомної електростанції, перспективи підготовки  фахівців за новими ОП.

Глядачі онлайн-дискусії також  активно долучилися до обговорення питань підготовки   майбутніх атомників через свої запитання. Зокрема  стосовно врахування  специфіки підготовки фахівців для електростанцій в ОП; перспектив  спільної підготовки фахівців за новими ОП; середнього  віку  працівників станцій,  причин  відтоку кадрів та їх вирішення; програми  вакцинації на підприємствах; готовності  університету  змінити ОП «під АЕС» та інші.

Переглянути  вебзустріч  можна за  наступним посиланням:   https://www.youtube.com/watch?v=BGhQvHFYt_Q&feature=youtu.be

Наталія Пархомчук,
відділ зв’язків із громадськістю