Лекція від Олега Пасько

Завідувач науково-дослідної частини Сумського національного аграрного університету Олег Пасько взяв участь у «Школи лідерства» з доповіддю: «Перебудова моделі взаємовідносин у науковому просторі ЗВО на основі стратегічного бачення, системи збалансованих показників та формування наукової екосистеми».

Перед початком доповіді пан Олег підкреслив значення товариських і партнерських стосунків між нашими ЗВО, які надають можливість поглиблювати і розширювати співпрацю у різних напрямках. Олег Віталійович відмітив, що в сучасних умовах посилюється конкуренція університетів за науковців; відбувається зміна парадигми та інструментів; інтегрування з бізнесом; втілення наукових розробок. Окрім того, лектор говорив про відмінність науки від наукового дослідження; важливість промоції університету широкій громадськості; місію СНАУ; презентував стратегічне бачення закладу в частині наукової діяльності; вплив науковців у світовій науці; посилення колаборації із закордонними ЗВО; розповів про гранти; систему збалансованих показників; джерела інформації щодо формування ЗСП наукової екосистеми; переорієнтацію роботи НДЧ із контрольної на інформаційну, сервісну та стимулюючу. А ще про сприяння науковим дослідженням ; норми часу для планування та обліку наукової роботи; преміювання за публікації у Scopus та Web of Science.

Олег Віталійович дав відповіді на питання слухачів, яких цікавило: джерела фінансування критеріїв наукової роботи; заохочення наукової діяльності; застосування внутрішньої системи нормування наукової діяльності в управлінських рішеннях; співвідношення госпдоговірної тематики і бюджетної ; зміцнення матеріально-технічної бази для наукової діяльності та джерела; зміст поняття наукової екосистеми; наявність у ЗВО збірників зі статусом Scopus; співвідношення статей опублікованих в Україні та за кордоном; відшкодування витрат на публікації у Scopus ; зв'язок наукової активності з привабливістю закладу для абітурієнтів; акредитація спеціальностей та труднощі при цьому та інші.

Наталія Пархомчук,
відділ зв’язків із громадськістю