Університет

Висока нагорода

Висока нагорода

Розпорядженням Кабінету Міністрів від 2 грудня 2020 року  щодо  присудження Премії Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологійПремію Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій присуджено  професорові кафедри водопостачання, водовідведення та бурової справи Віктору Ковальчуку.

Віктор Анатолійович − співавтор роботи “Нові технології підготовки води для використання її сільським населенням та підприємствами агропромислового комплексу”.

Як розповів  переможець, внесок в роботу полягав в розробленні і впровадженні ефективних технологій і конструкцій споруд для очищення стічних вод підприємств АПК. Віктор Анатолійович почав  займатися цією тематикою під керівництвом професора О.П. Сіньова в галузевій науково-дослідній лабораторії очистки стічних вод підприємств агропромислового комплексу при УІІВГ ще в 1978 році. Розробив і передав замовникам понад  50 рекомендацій з очищення стічних вод,  по яких виконані проєкти, а на 38 з яких здійснено будівництво очисних споруд. Так, зокрема, збудовані очисні споруди м’ясокомбінатів у містах Чернігів, Ніжин, Новгород-Сіверський, Біла Церква, Рогатин, Макіївка, Брусилів, птахофабрик ТОВ «Рубі Роз Агрікол КО ЛТД», «Оріль-Лідер», Тарасовецької птахофабрики, цеху із забою невеликих тварин та птиці ТОВ «Драчинецьке-1» Чернівецької області, очисні споруди молокопереробних підприємств ВАТ «Шосткінський міськмолкомбінат», Золотоніський маслоробний комбінат, Бахмацький молочно-консервний комбінат, заводів по виробництву концентрованого яблуневого соку в с. Коболчин і Мамаївці Чернівецької області та інших. Практично на усіх побудованих очисних спорудах здійснював пусконалагоджувальні роботи і підготовку обслуговуючого персоналу, а на деяких з них – авторський нагляд за роботою введених в експлуатацію очисних споруд. Дослідження здійснював в лабораторії НУВГП та безпосередньо на очисних спорудах підприємств.

Вітаємо колегу і бажаємо нових творчих здобутків!назад