Університет

Нарада за участі Президента

Нарада  за участі Президента

Розширена нарада щодо стану і проблем розвитку водогосподарського комплексу на прикладі Рівненської області відбулася в НУВГП. На засіданні був присутній і Президент України Володимир Зеленський,  який привітав НУВГП із 105-ою річницею. 

Відкрив нараду  ректор і модератор події Віктор Мошинський, окресливши сучасний стан водогосподарської галузі.  

З доповідями також виступили  доцент кафедри екології, технології захисту навколишнього середовища та лісового господарства Ігор Статник, професор кафедри водної інженерії та водних технологій Василь Турченюк,  генеральний директор ТОВ «Верес» Володимир Зубков, директор регіонального центру водних ресурсів  у Рівненській області  Ігор Мосійчук, директор РОВКП Андрій Карауш,  голова Держводагентства Валентин Шліхта.

Зокрема, фахівці НУВГП розповіли про проведене  комплексне дослідження водних екосистем Рівненщини,  представили наукові розробки і концепцію відновлення екологічного стану водних об’єктів краю.

Учасники наради також обговорили питання впливу  гідроекологічного стану річки Устя на виробничий процес РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал”; практичний досвід щодо комплексного вирішення проблем забруднення водних об’єктів; необхідність впровадження басейнового принципу управління водними ресурсами для забезпечення доброго стану води; стан та перспективи розвитку меліоративних систем Рівненської області; впровадження інноваційного проекту «Захід-Агропром – Аграрний полігон», пов’язаного  із стабільним розвитком виробництва сільськогосподарської продукції та підтримання сталого гідро- екологічного балансу водних ресурсів у регіоні. Говорили і про  необхідність розширення державного замовлення фахівців технічних спеціальностей, представлених в НУВГП. 

Підсумком засідання стало визначення  основних напрямків розвитку водогосподарського комплексу: узгодження на державному рівні ряду механізмів стосовно підвищення ефективності використання водних ресурсів та їх захист від шкідливого антропогенного навантаження. Зокрема, пошук правового врегулювання передачі меліоративних систем, які перебувають на балансі державних органів виконавчої влади та розміщені в межах земельних ділянок, суб’єктам господарювання для ведення виробничої діяльності; проведення інвентаризації меліоративних систем та визначення стану їх придатності як об’єкта інфраструктури;  залучення інвесторів з метою догляду за меліоративними системами, водними об’єктами з одночасним використанням земельних ділянок для втілення бізнесових програм; з урахуванням децентралізації перегляд розподілу надходжень від екологічного податку в сторону збільшення частки місцевих бюджетів;  розроблення принципів використання і управління водними ресурсами на державному рівні за басейновим принципом.

 

Наталія Пархомчук,
відділ зв’язків із громадськістю

 назад