Університет

Краща книга Рівненщини

Краща книга Рівненщини

В  Обласній універсальній науковій бібліотеці   визначили  кращу книгу Рівненщини. Конкурсний відбір видань тривав з  лютого  2019 року до лютого  2020 року.  З  поміж 52 видань на заключному етапі   підбито підсумки  в одинадцяти номінаціях і визначено: краще історико-краєзнавче видання; краще довідкове видання; краще видання з мемуаристики та документалістики; краще прозове видання; краща поетична збірка; кращий літературний дебют; краще видання для юнацтва та молоді; краще видання для дітей; краще поліграфічне видання; краще художнє оформлення книги. 

Серед переможців  значиться і  довідкове видання  «Бурштин Полісся»  завідувача кафедри геології та гідрогеології В.Г. Мельничука та  доцента цієї ж кафедри М.В. Криницької.

Довідник містить синтезовану інформацію про поліський бурштин, як коштовний камінь і корисну копалину. Тут наведено основні відомості про історію досліджень, речовинний склад  і властивості, стратифікацію, районування і будову  бурштинових покладів, описані методи пошуків, геологічної розвідки, видобутку і розробки бурштинових родовищ. Викладено технологію  переробки бурштину-сирцю у ювелірні вироби, а також методи його гемологічної  експертизи та ідентифікації.

Видання стане у нагоді студентам спеціальностей  «Науки про Землю» та «Гірництво». 

 

Наталія Пархомчук,
відділ зв’язків із громадськістю

 назад